اخبار روز حقوق بشر ؛ نامه نسرین ستوده در پی درگذشت هما سلطانی؛ ما هنوز ناباورانه به خبر می‌اندیشیم / گزارشگر ویژه سازمان ملل در حقوق بشر خواستار سفر به ایران شد

نگام ؛ حقوق بشر _ اعتراضات: کفاشان تهران برای دومین روز پیاپی مغازه‌ها را بستند ؛ اعتصاب غذای نامق دلدل زندانی اهل سنت زندان رجایی شهر کرج ؛ عفو بین الملل خواستار آزادی بازداشت شدگان تجمع قلعه بابک شد ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

نامه نسرین ستوده در پی درگذشت هما سلطانی؛ ما هنوز ناباورانه به خبر می‌اندیشیم

نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که از تاریخ ۲۳ خردادماه به اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام بازداشت شده و در زندان اوین نگهداری می‌شود، در پی درگذشت هما سلطانی فرزند عبدالفتاح سطانی زندانی محبوس در زندان اوین نامه‌ای سرگشاده نوشت و گفت “من به دغدغه پدر نمی‌اندیشم که آن را خوب لمس می‌کنم. من به دنیای کودکی، نوجوانی و جوانی تو می‌اندیشم که چه معصومانه در چرخ دنده‌های آرمان ما و خشونت آن‌ها به یغما رفت”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گزارشگر ویژه سازمان ملل در حقوق بشر خواستار سفر به ایران شد

جاوید رحمان در بیانیه‌ای که جمعه ۱۹ مرداد منتشر شد اعلام کرد که همزمان با آغاز به کار خود، طی درخواستی کتبی از مقام های جمهوی اسلامی خواسته است که «برای به دست آوردن درک بهتر از وضعیت حقوق بشر در ایران»، بتواند به این کشور سفر کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اعتراضات: کفاشان تهران برای دومین روز پیاپی مغازه‌ها را بستند

در ادامه اعتراض بازاریان به رکود و گرانی، بخشی از بازار کفش تهران یکشنبه ۲۱ مرداد برای دومین روز پیاپی تعطیل شد. در ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی معترضان شعار می‌دهند: «مرگ بر گرانی» و «مرگ بر دیکتاتور».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اعتصاب غذای نامق دلدل زندانی اهل سنت زندان رجایی شهر کرج

نامق دلدل زندانی سنی مذهب محبوس در سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ زندان رجایی شهر کرج که در ۷ ماه گذشته از ناحیه استخوان ران پای راست دچار بیماری شده در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و اعزام به بیمارستان خارج از زندان حدود دو هفته است که دست به اعتصاب غذا زده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عفو بین الملل خواستار آزادی بازداشت شدگان تجمع قلعه بابک شد

عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌ای از مقام‌های جمهوری اسلامی ایران خواستار آزادی بی قید و شرط و لغو حکم صادره علیه ابراهیم نوری فعال ترک آذربایجانی و دیگر فعالانی شده است که در جریان تجمعات فرهنگی اقلیت ترک آذربایجانی دستگیر شده اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید