اخبار روز بین الملل ؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد / وی. اس. نایپل، برنده نوبل ادبی که می‌خواست به اشتیاق خلخالی به اعدام پی ببرد درگذشت

نگام ؛ بین الملل _ سفیر آمریکا در لندن: در صورت تغییر رفتار ایران، آماده از سرگیری روابط کامل دیپلماتیک و تجاری با این کشور هستیم  ؛ روسیه پهپادی را در نزدیکی پایگاه هوایی خود در سوریه سرنگون کرد ؛ آیا افزایش تهدید‌های ایران و آمریکا علیه یکدیگر، برخلاف ظاهر آن، نشان‌دهنده تمایل دو طرف برای مذاکره و گفتگوست؟  ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، نورسلطان نظربایف، رئیس‌جمهوری قزاقستان، الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان و قربانقلی بردی محمدوف، رئیس‌جمهوری ترکمنستان این کنوانسیون را امضا کرده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وی. اس. نایپل، برنده نوبل ادبی که می‌خواست به اشتیاق خلخالی به اعدام پی ببرد درگذشت

وی اس نایپل، نویسنده‌ بریتانیایی در ترینیداد متولد شده بود و در سال ۲۰۰۱ نوبل ادبی را به خاطر رمان «نیمه عمر» به دست آورد. نایپل رمان‌نویس و گزارشگر توانایی بود و دو بار به ایران سفر کرده بود. یک بار در تابستان ۵۸ در صدر انقلاب و یک بار هم در سال ۷۶. او با صادق خلخالی هم گفت وگویی انجام داده. پیش از این گفت‌وگو نایپل از خود می‌پرسد: چگونه می‌توانستم صاحب این عقاید قرون وسطایی را به جایی بکشانم که از خشم‌ و اشتیاقش [به اعدام] سخن بگوید؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سفیر آمریکا در لندن: در صورت تغییر رفتار ایران، آماده از سرگیری روابط کامل دیپلماتیک و تجاری با این کشور هستیم

وودی جانسون در عین حال در نوشته خود وعده داده در صورتی که حکومت ایران تغییرات محسوس و پایداری در رفتار و سیاست‌های خود ایجاد کند و به عنوان یک کشور عادی رفتار کند، آمریکا آماده از سرگیری روابط کامل دیپلماتیک و تجاری با این کشورخواهد بود.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روسیه پهپادی را در نزدیکی پایگاه هوایی خود در سوریه سرنگون کرد

ارتش روسیه گفته است این پهپاد امروز یکشنبه، ۱۲ اوت به پایگاه هوایی حمیمیم نزدیک شد. منابع روسی گفته‌اند این پهپاد از منطقه تحت کنترل پیکارجوبان در ادلب به پرواز در آمده بود.پیشتر یک ژنرال ارتش روسیه به خبرگزاری اینترفکس گفته بود سیستم دفاع هوایی روسیه در پایگاه هوایی حمیمیم در نزدیکی بندر لاذقیه دو پهپاد را سرنگون کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مرکز مطالعات الجزیره بررسی کرد؛آیا افزایش تهدید‌های ایران و آمریکا علیه یکدیگر، برخلاف ظاهر آن، نشان‌دهنده تمایل دو طرف برای مذاکره و گفتگوست؟

ایران و ایالات متحده رفتاری عداوت آمیز در قبال یکدیگر دارند، اما این رفتار دربردارنده دو وجه است: اول: استناد به نظریه استراتژیک سنتز؛ که براساس ان، افزایش تهدید کشورها علیه یکدیگر، در واقع منعکس کننده تمایل انها برای مذاکره و گفتگوست؛ همانطور که ترامپ بارها از تمایل خود برای نشستن سر میز مذاکره با ایرانیها صحبت کرده است. در مقابل، میدان سیاست ایران نیز از افرادی که خواستار مذاکره با ترامپ هستند خالی نیست؛ که البته صدای انها در برابر مخالفان مذاکره، به سختی شنیده می شود.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز بین الملل ؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد / وی. اس. نایپل، برنده نوبل ادبی که می‌خواست به اشتیاق خلخالی به اعدام پی ببرد درگذشت

Comments are closed.