امروز صحبت از فرد نیست ، سخن از ایران ماست / عباس واحدیان شاهرودی

جناب آقای حشمت اله طبرزدی
دبیر کل جبهه دمکراتیک ایران

در شرایط حساس کنونی که علاوه بر هزاران مصیبت و تنگنای معیشت مردم و تورم لجام گسیخته و اختناق وسیع ، رژیم جمهوری اسلامی بجای پرداختن به معضلات و دلجویی از ملت شریف ایران بابت همه ستمهایی که روا داشته ، با سر سپردگی محض مقدمات واگذاری بخش اعظمی از رژیم حقوقی دریای خزر را به روسیه در پیش گرفته است ؛
و‌اینک که شما فرزند دلیر و مبارز خستگی ناپذیر ایران ، رهبری مبارزات میدانی را پذیرفتید تقاضا دارم تا در راستای اتحاد ملی گروهها ، جریانها ، احزاب و چهره های فعال اپوزیسیون داخل و‌خارج پیشقدم شده و برای جلوگیری از عقد قرارداد خفت بار دیگری چون « خزر چای » طرح جمع آوری امضای رهبران و فعالان اپوزیسیون در مخالفت با این قرارداد را اجرا نمایید .

بطور حتم بیشتر عاشقان میهن و مبارزان راستین درین شرایط حساس اسیر منیت و خود پسندی نخواهند شد و به این کمپین ملی خواهند پیوست .
از جنابعالی بعنوان یک هموطن تمنا دارم فارغ از همه کدورتهای گذشته و فقط بخاطر نجات ایران و ایرانیان دردمند به تک تک فعالان و رهبران اپوزیسیون ، حتی آنانکه مخالف منش سیاسی تان هستند تماس گرفته و از آنان برای پیوستن به این طرح دعوت نمایید .
تقاضا دارم در تنظیم و‌تدوین طرح از نام جبهه خود استفاده نفرمایید تا برای دوستان این شبه بوجود نیاید که قصد مطرح کردن خود را دارید. بجای آن از نامهایی چون « ائتلاف ملی اپوزیسیون در داخل و‌خارج ایران » و یا هر نامی که سایر رهبران پیشنهاد دادند بهره بگیرید.
اما اگر در پایان اکثر رهبران و فعالان در احزاب و گروههای سیاسی اپوزیسیون به طرح پیوستند و‌موافق درج نام جریان سیاسی خود بودند آنگاه از همگان یاد شود .
بقدری موضوع حساس است که هر ساعت درنگ ما شاید صدمات جبران ناپذیری بر تمامیت ارضی مان وارد نماید.
در تهیه بیانیه ذکر این نکات خطاب به مجامع بین المللی و حقوقی ضروری است :

۱_ از آنجا که حکومت ایران ، رژیمی مردمی نیست و مشروعیت سیاسی اش بگواهی نارضایتی و قیام مردم در طی چند ماه اخیر قابل اثبات نیست ، ما امضا کنندگان این بیانیه از سازمان ملل و شورای امنیت تقاضا داریم با حمایت از خواست ملت ایران از ثبت هرگونه سند حقوقی در خصوص واگذاری بخشی از دریای خزر و یا هر قسمت دیگری از آب و خاک و آسمان ایران به کشورهای دیگر ممانعت نماید.
۲_ ملت ایران هر قرارداد مرزی که مغایر با پیمان نامه های گذشته باشد تحت هر شرایطی به رسمیت نخواهد شناخت .
۳_ تنها در صورتی ازین پس قراردادهای حقوقی و بین المللی رژیم جمهوری اسلامی معتبر خواهد بود که حکومت در اسرع وقت نسبت به برگزاری رفراندومی آزاد تحت نظارت مجامع بیطرف جهت اثبات مشروعیت اش موافقت نماید .

در مرحله بعد میتوانید با تهیه پتیشن عمومی، اقدام به‌ جمع آوری صدها هزار امضا از مردم ایران جهت پیوست نمودن به بیانیه رهبران و افزایش اعتبار ملی آن اقدام فرمایید.
امروز صحبت از فرد نیست سخن از ایران ماست.