اخبار روز اجتماعی ؛ برخی مدیران اگر یک سال پست نداشته باشند، معتاد می‌شوند/راه دزدی در کشور باز گذاشته شده/پتانسیل خشونت در ایران از بین رفته/آب و ثروت در زادگاه رئیس‌جمهورها و وزرا توزیع می‌شود

نگام ؛ اجتماعی _ ۱۷ ساعت کارِ سخت در قبال ۳۰ هزار تومان+ عکس  ؛ بهشت زهرا تا ۵ سال آینده ظرفیت دارد ؛ تجریشی: برای نجات ایران از جنگ‌ آب فقط ۵ سال وقت داریم! ؛ در سنگرود زمان ایستاده/هیچ ردی از پنج هزار کارگر معدن باقی نمانده‌است  ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

اردشیر گراوند مطرح کرد:برخی مدیران اگر یک سال پست نداشته باشند، معتاد می‌شوند/راه دزدی در کشور باز گذاشته شده/پتانسیل خشونت در ایران از بین رفته/آب و ثروت در زادگاه رئیس‌جمهورها و وزرا توزیع می‌شود

منابع آبی زیرزمینی در جریان چندین دهه مدیریت ناکارآمد به صفر نزدیک شده و از میان انبوه مدیران، اندک دلسوزانی پیدا می‌شوند که فریاد بی‌آبی سر دهند. به همین دلیل به سراغ اردشیر گراوند (پژوهشگر، رئیس سابق و طراح مرکز رصد امور اجتماعی وزارت کشور و مدیرعامل موسسه تحقیقاتی نقش کلیک) رفتیم تا رابطه‌ پیچیده میان آب، آسیب‌های اجتماعی و محرومیت را برایمان تشریح کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گزارشی از فعالیت زنان و کودکان در کوره‌پزخانه‌ها؛ ۱۷ ساعت کارِ سخت در قبال ۳۰ هزار تومان+ عکس

بخش قابل توجهی از کارگران فصلی با اعضای خانواده خود به کوره‌پزخانه‌ها مهاجرت می‌کنند و به کار گرفته می‌شوند، افرادی فاقد بیمه که اگر شانس داشته باشند یا اندکی از انصاف کارفرما شامل حال آنها شود، حداقل یک نفر از بین آنها بیمه می‌شود، هرخانواده یک نفر؛ در حال حاضر کوره پزخانه‌های تهران در شش منطقه دسته بندی شده‌اند؛ مناطق پاکدشت، قرچک و پیشوا و جوادآباد، محمودآباد (در جاده خاوران)، اسماعیل‌آباد (دولت خان)، یافت آباد و شمس آباد.اما نکته‌ای که در این کوره‌پزخانه‌ها توجه را به خود جلب می‌کند، فعالیت به صورت خانوادگی است و اینکه اغلب آنها ایرانیانی هستند که از مناطق مرزی و محروم کشور به تهران آمده‌اند تا در مناطق حاشیه‌ای مشغول به کار شده و در همانجا نیز زندگی‌ کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بهشت زهرا تا ۵ سال آینده ظرفیت دارد

سعید خال در نشست خبری امروز دوشنبه در تشریح اقدامات سازمان بهشت زهرا (س) به ویژه ظرف ۹ ماهه اخیر گفت: سازمان بهشت زهرا (س) در سال ۱۳۴۵ احداث و در تیرماه ۱۳۴۹ افتتاح شد. این سازمان به همراه حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) وسعتی حدود ۷۵۰ هکتار دارد و به عنوان قطب فرهنگی کلانشهر تهران محسوب می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تجریشی: برای نجات ایران از جنگ‌ آب فقط ۵ سال وقت داریم!آمریکا و استرالیا خشکسالی سخت‌تر از ما را تجربه کردند و موفق بیرون آمدند

مسعود تجریشی معاون محیط‌زیست انسانی و مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه با حضور در کافه خبر وضعیت خشکسالی و بحران آب را در ایران تشریح کرد و از تمام مشکلاتی که در مسیر احیای دریاچه ارومیه به وجود آمده صحبت کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گزارشی از تعطیلی یک واحد معدنی؛در سنگرود زمان ایستاده/هیچ ردی از پنج هزار کارگر معدن باقی نمانده‌است

«چنانچه موضوع تعطیلی معدن زغال سنگ به حقیقت بپیوندد بالغ بر ۳۲۰ کارگر بیکار خواهند شد و براین اساس اگر میانگین افراد خانواده هر کدام از این کارگران را چهار نفر در نظر بگیریم مشکلات معیشتی گریبان‌گیر نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ نفر از اهالی این بخش خواهد شد. تنها امیدمان به جلسه آتی مجمع فوق‌العاده هیات واگذاری به بخش خصوصی» است که قرار است روز شنبه (۲۶ مهر ماه) برگزار شود»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز اجتماعی ؛ برخی مدیران اگر یک سال پست نداشته باشند، معتاد می‌شوند/راه دزدی در کشور باز گذاشته شده/پتانسیل خشونت در ایران از بین رفته/آب و ثروت در زادگاه رئیس‌جمهورها و وزرا توزیع می‌شود

Comments are closed.