تداوم نقض حقوق بشر در عربستان سعودی ؛ اروپا در مورد بازداشت فعالان زن از عربستان توضیح خواست ، استاد سابق دانشگاه اسلامی ریاض هم به صف روحانیون بازداشتی پیوست+ عکس

 

 نگام ، بین الملل _ سرانجام اتحادیه اروپا سکوت خود در مورد تنش سیاسی ایجاد شده میان عربستان سعودی و کانادا را شکست.

 

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، اتحادیه اروپا رسماً از عربستان سعودی خواست در مورد بازداشت زنان فعال در این کشور توضیح دهد. عربستان به تازگی بر سر اعتراض کانادا به بازداشت یک فعال زن، سفیر خود را از این کشور فراخوانده و همه روابط اقتصادی خود را با این کشور تعلیق کرد.

حالا سخنگوی فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از عربستان سعودی خواسته در مورد بازداشت،نحوه نگهداری و شیوه محاکمه فعالان حقوق بشری به ویژه زنان توضیح دهد.

خبر اصلی را در رویترز ببینید

 

استاد سابق دانشگاه اسلامی ریاض هم به صف روحانیون بازداشتی پیوست+ عکس

 

منابع رسانه ای و شبکه های مجازی از بازداشت «ناصر بن سلیمان العمر» مبلغ سرشناس سعودی در مکه مکرمه خبر می دهند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از ارم نیوز، نیروهای امنیتی عربستان روز سه شنبه گذشته ناصر بن سلیمان العمر را در مکه مکرمه بازداشت کردند.

ناصرالعمر استاد سابق علوم قرآنی دانشگاه اسلامی امام محمد بن سعود به شمار می رود.

عبدالله العوده فرزند سلمان العوده روحانی بازداشتی سعودی نیز خبر بازداشت العمر را تایید کرده است.

به گفته فعالان شبکه های مجازی، بازداشت این مبلغ سرشناس سعودی به دلیل ارتباط نزدیک با امیر قطر و جماعت اخوان المسلمین صورت گرفته است.

 

خبر را در ارم نیوز  ببینید

 

انتهای پیام

One thought on “تداوم نقض حقوق بشر در عربستان سعودی ؛ اروپا در مورد بازداشت فعالان زن از عربستان توضیح خواست ، استاد سابق دانشگاه اسلامی ریاض هم به صف روحانیون بازداشتی پیوست+ عکس

Comments are closed.