سه روز اقامت رایگان در هتل، در مقابل فیش فروش ۱۰۰۰ دلار ؛ اراده ی ملی در پی فراخوان اردوغان مبنی بر فروش ارز و طلا از سوی شهروندان

نگام ؛ ترکیه _ در پی فراخوان اردوغان مبنی بر فروش ارز و طلا از سوی شهروندان برای جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی، مردم در آنکارا در مقابل صرافی ها و طلافروشی ها صف هایی بلند تشکیل دادند.

 

حسن مقیمی

شایستگی های مردم ترکیه در حمایت و پشتیبانی از پول ملی و جلوگیری از سقوط ارزش لیر و ورشکستگی دولت برخواسته از اراده جمعی ، قابل ستودنی و واجد احترام است .

همچنین صاحب هتلی در شهرستان پوزانتی آدانا، به کسانی که فیش فروش هزار دلار امریکا در بانکهای دولتی ترکیه را به همراه بیاورند، ۳ روز اقامت رایگان هدیه میدهد.

ثریا کایار که صاحب هتلی ۲۰۰ تخته در میان کوههای توروس میباشد، اعلام داشت که علیه کسانی که سعی دارند ترکیه را در موقعیت دشواری قرار دهند، همه باید وظیفه ای که به گردن دارند را به جای آورند.

وی ضمن اظهار اینکه نوسانات در قیمت ارز، بازی نیروهای خارجی میباشد، اعلام داشت که برای حمایت از دعوت رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در خصوص فروش ارزهایی که در دست داریم، کمپینی آغاز کردیم.

در این چهارچوب، کسانی که ۱۰۰۰ دلار امریکا را در بانکهای دولتی بفروشند،حق تعطیلات رایگان را به دست می اوردند. وی افزود: “کسانی که تا پایان ماه جاری، فیش فروش ۱۰۰۰ دلاری خود را برای ما بیاورند، ۳ روز حق اقامت رایگان در هتلمان را به دست می آورند.”

کایا ابراز داشت، برای از میان بردن مشکلات موجود باید همه باهم تلاش نماییم.