اخبار روز بین الملل ؛ آمریکا مخالف بحرینی مقیم ایران را ‘تروریست’ اعلام کرد / ترامپ بودجه بی‌سابقه نظامی آمریکا را امضا و ابلاغ کرد

نگام ؛ بین الملل _ خودکشی سیاسی العبادی با اعلام پایبندی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران؟ / شانس مالکی و هادی العامری برای نخست وزیری بیشتر شد  ؛ سازمان ملل: ۳۰ هزار تن از نیروهای داعش در عراق و سوریه هستند ؛ کودکان کشته شده در حمله به اتوبوسی دریمن دسته جمعی به خاک سپرده شدند ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

آمریکا مخالف بحرینی مقیم ایران را ‘تروریست’ اعلام کرد

وزارت خارجه آمریکا با صدور اطلاعیه‌ای قاسم عبدالله علی احمد، با نام مستعار قاسم المومن، رهبر گروه موسوم به سرایا الاشتر (گردان‌های الاشتر) را در فهرست “تروریست‌های جهانی” قرار داده و تحریم کرده است. وزارت خارجه آمریکا گفته است که این اقدام بر اساس یک فرمان اجرایی صورت گرفته که “تحریم‌هایی را بر اشخاص خارجی وضع می‌کند که مرتکب اقدامات تروریستی شده یا تهدیدهای تروریستی عمده محسوب شوند.”

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ترامپ بودجه بی‌سابقه نظامی آمریکا را امضا و ابلاغ کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه بودجه بی سابقه دفاعی ایالات متحده را امضا کرد و بدین ترتیب مصوبه کنگره به قانون تبدیل شد.سنای آمریکا پیشتر با تصویب لایحه مجوز دفاعی ایالات متحده، آن را برای امضای رییس جمهوری آمریکا به کاخ سفید فرستاده بود.در این مصوبه که هزینه های دفاعی را افزایش داده و موضع ایالات متحده نسبت به روسیه را ارتقا می دهد، همزمان از تغییر سیاستی که با دیدگاه پرزیدنت ترامپ مغایرت داشت، پرهیز شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

القدس العربی بررسی کرد؛خودکشی سیاسی العبادی با اعلام پایبندی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران؟ / شانس مالکی و هادی العامری برای نخست وزیری بیشتر شد

موضعگیری اخیر نخست وزیر عراق در مورد اعلام پایبندی به تحریمهای واشنگتن علیه تهران، سهم زیادی در کاهش شانس های او برای به دست آوردن دوباره این منصب شده است؛ علاوه بر اینکه این مساله در تعمیق شکاف در داخل ائتلاف نصر به رهبری عبادی نیز سهیم بوده است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سازمان ملل: ۳۰ هزار تن از نیروهای داعش در عراق و سوریه هستند

کارشناسان ملل متحد در گزارشی که روز دوشنبه ۲۲ مرداد ارائه شده، گفته‌اند با وجود پیشرفت‌ها در نبرد علیه داعش در عراق و سوریه، احتمالا «نسخه پنهانی» و کوچکی از «هسته» این گروه در هر دو کشور نجات پیدا خواهد کرد. در این گزارش به حمایت چشم‌گیر گروه‌های وابسته، در افغانستان، لیبی، غرب آفریقا و جنوب‌شرق آسیا نیز اشاره شده‌است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کودکان کشته شده در حمله به اتوبوسی دریمن دسته جمعی به خاک سپرده شدند

مراسم خاکسپاری این کودکان در صعده، یکی از پایگاه‌های شورشیان حوثی در شمال یمن برگزار شد.حاضران در مراسم علیه عربستان سعودی که حامی دولت یمن و جنگ آن با حوثی‌هاست شعار می‌دادند.ائتلاف به رهبری عربستان ابتدا حمله به این اتوبوس را “مشروع” خواند اما کمی بعد اعلام کرد درباره این “تلفات جانبی” تحقیق می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز بین الملل ؛ آمریکا مخالف بحرینی مقیم ایران را ‘تروریست’ اعلام کرد / ترامپ بودجه بی‌سابقه نظامی آمریکا را امضا و ابلاغ کرد

Comments are closed.