اخبار روز اقتصادی ؛ وقتی ب.ز بزرگترین زیان صنعت نفت شد! / صنایع آلمانی ایران را ترک می‌کنند

نگام ؛ اقتصادی _ بازار خودرو در انتظار تصمیم رئیس‌جمهوری/ خودروسازان طی نامه‌ای به حسن روحانی، خواستار آزادسازی قیمت شدند ؛ بانک‌ها دست به دامن جهانگیری شدند ؛ افزایش ۳۰۰ تا ۵۰۰ درصدی قیمت محصولات پلاستیکی در ایران ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی  بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

پولی که هیچ‌گاه باز نمی‌گردد؛وقتی ب.ز بزرگترین زیان صنعت نفت شد!

پرونده فساد نفتی از سال ۱۳۹۲ تاکنون باز است و با اینکه فصل آخر آن نوشته شده و حکم اعدام برای متهم اصلی صادر شده است، نزدیکان متهم اصلی سعی کرده‌اند در طول این پنج سال از طرق مختلف برای وی زمان بخرند و به نظر می‌رسد سناریوی جدید این بازیگران انداختن توپ به زمین شرکت نفت و بانک مرکزی و طرح این ادعا است همکاری نکردن آنها در باز کردن حساب و اخیراً حساب مشترک، دلیل اصلی پرداخت نشدن پول بیت المال بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

صنایع آلمانی ایران را ترک می‌کنند

وزارت اقتصاد آلمان می‌کوشد به شرکت‌های آلمانی برای ادامه کار با ایران قوت قلب بدهد اما ترامپ تهدید کرده که معامله با ایران یعنی قطع معامله با آمریکا. یک کارشناس خاورمیانه نسبت به قدرت‌گیری تندروها در ایران هشدار می‌دهد.جبهه‌گیری تهران و واشنگتن تشدید شده است. وزیر خارجه ایران می‌گوید هیچ برنامه‌ای برای ملاقات با مایک پمپئو، همتای آمریکایی‌اش ندارد، زیرا طرف مقابل صادق نیست. محمد جواد ظریف تشدید فشار و اعمال تحریم را مغایر دعوت به مذاکره می‌داند.تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران از سه‌شنبه گذشته به جریان افتاده‌اند. دونالد ترامپ تهدید کرده که معامله با ایران یعنی قطع معامله با آمریکا.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بازار خودرو در انتظار تصمیم رئیس‌جمهوری/ خودروسازان طی نامه‌ای به حسن روحانی، خواستار آزادسازی قیمت شدند

در شرایطی که هزینه تولید زنجیره خودروسازی کشور به دلایلی از جمله قطع یارانه ارزی و همچنین افزایش قیمت مواد اولیه داخلی، افزایش شدیدی را به خود می‌بیند، خودروسازان بزرگ داخلی با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهوری، خواستار آزادسازی قیمت خودرو شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دستور وزیر برای پرداخت مالیات ۹۰۰۰میلیاردی؛بانک‌ها دست به دامن جهانگیری شدند

به دنبال دستور وزیر اقتصاد برای پرداخت ۹۰۰۰ میلیارد تومان مالیات از سوی بانک‌ها، ‌شبکه بانکی با عدم پذیرش این موضوع در حال مکاتبه با معاون اول رئیس جمهور برای حل و فصل آن است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

افزایش ۳۰۰ تا ۵۰۰ درصدی قیمت محصولات پلاستیکی در ایران

در ماه‌های اخیر قیمت مواد اولیه محصولات پلاستیکی در ایران چندین برابر شده و در مواردی مواد اولیه آن کمیاب شده است.دست اندرکاران این صنعت، یکی از دلایل آن را خودداری پتروشیمی‌ها از عرضه این محصولات به بازار داخلی و در دسترس نبودن مواد اولیه عنوان کرده‌اند.بر اساس گزارش‌ها محصولات پلاستیکی بین سه تا پنج برابر افزایش قیمت داشته‌اند. (۳۰۰ تا ۵۰۰ درصد افزایش!)مواد اولیه محصولات پلاستیکی محصول مواد پتروشیمی است که در ایران تولید می‌شود و از منابع تامین ارز هم هست.در سال‌های گذشته با افزایش نرخ ، قیمت مواد پتروشیمی و به تبع آن محصولات پلاستیکی افزایش یافته است؛ در ماه‌های اخیر هم روند مشابهی طی شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز اقتصادی ؛ وقتی ب.ز بزرگترین زیان صنعت نفت شد! / صنایع آلمانی ایران را ترک می‌کنند

Comments are closed.