اخبار روز بین الملل ؛ واکنش وزارت خارجه آمریکا به اظهارات خامنه‌ای: بر سیاست‌مان مقابل ایران محکم ایستاده‌ایم/ هند بر سر دو راهی «حمایت از ایران و پذیرش مجازات آمریکا» یا «پایبندی به تحریم‌های ایران و خالی کردن میدان به نفع چین»

نگام ؛ بین الملل _ ‘پایان جنگ در غزنی؛ ۶۰ غیرنظامی و ۱۴۵ نظامی کشته شدند’ ؛ روز تولد مریم میرزاخانی، روز جهانی زن در ریاضیات نامگذاری شد ؛ گزارش سازمان ملل: رهبران القاعده در ایران با ایمن الظواهری همکاری دارند ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

واکنش وزارت خارجه آمریکا به اظهارات خامنه‌ای: بر سیاست‌مان مقابل ایران محکم ایستاده‌ایم

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در نشست خبری روز سه‌شنبه خود در پاسخ به پرسش صدای آمریکا درباره اظهارات اخیر رهبر جمهوری اسلامی در مخالفت با مذاکره با واشنگتن گفت، دولت ایالات متحد سیاست‌های خود را در برابر ایران به روشنی بیان کرده و بر سر آنها محکم ایستاده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شورای آتلانتیک تحلیل کرد؛ هند بر سر دو راهی «حمایت از ایران و پذیرش مجازات آمریکا» یا «پایبندی به تحریم‌های ایران و خالی کردن میدان به نفع چین»

در ۷ آگوست با اجرایی شدن دور اول تحریم های آمریکا علیه ایران ، دولت هند درصدد است تا با بهره گیری از مهارت مذاکراتی، به شکل موثر بتواند روابط با هر دو طرف را مدیریت کند. اگر چه ایالات متحده آمریکا و متحدان عرب خلیج فارس ممکن است بتوانند پس از کاهش واردات نفتی از ایران، نفت خام مورد نیاز هند را جبران کنند، اما آیا دهلی نو تسلیم فشارهای دولت ترامپ خواهد شد و روابط طولانی مدت با تهران، که فراتر از مسئله انرژی است به خطر می اندازد؟
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

‘پایان جنگ در غزنی؛ ۶۰ غیرنظامی و ۱۴۵ نظامی کشته شدند’

مقام‌های امنیتی افغانستان و اهالی شهر غزنی تایید کردند که شهر غزنی پس از پنج روز جنگ از حضور جنگجویان طالبان خالی شد.طالبان شب جمعه (۱۹ اسد/مرداد) دست‌کم از سه طرف حملات گسترده‌ای را به شهر غزنی آغاز کردند و بخش‌هایی از این شهر را به تصرف خود درآوردند. تا دیروز جنگ به گونه شدید در این شهر ادامه داشت.مقام‌های امنیتی در وزارت دفاع و وزارت داخله/کشور به بی‌بی‌سی گفتند که اکنون جنگجویان طالبان را از شهر بیرون راندند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روز تولد مریم میرزاخانی، روز جهانی زن در ریاضیات نامگذاری شد

اتحادیه بین‌المللی انجمن‌های ریاضی جهان پیشنهاد کمیته زنان انجمن ریاضی ایران را برای نامگذاری روز تولد مریم میرزاخانی، سوم ماه می (۱۳ اردیبهشت) به عنوان روز جهانی زن در ریاضیات پذیرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گزارش سازمان ملل: رهبران القاعده در ایران با ایمن الظواهری همکاری دارند

سازمان ملل متحد در گزارشی می گوید رهبران القاعده در ایران مهمتر از گذشته شده اند و با رهبران ارشد القاعده، نظیر ایمن الظواهری، همکاری دارند و قدرت او را موثرتر از گذشته، در رویدادهای جاری در کشورهایی نظیر سوریه اعمال می کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز بین الملل ؛ واکنش وزارت خارجه آمریکا به اظهارات خامنه‌ای: بر سیاست‌مان مقابل ایران محکم ایستاده‌ایم/ هند بر سر دو راهی «حمایت از ایران و پذیرش مجازات آمریکا» یا «پایبندی به تحریم‌های ایران و خالی کردن میدان به نفع چین»

Comments are closed.