اخبار روز اجتماعی ؛ نگاهی به “لاکچری بازی آقازاده‌ها” در فضای مجازی / تریاک در دوره ناصرالدین شاه،چند؟ ؛ جنس مرغوب کجا پیدا می شد؟

نگام ؛ اجتماعی _ خطر ابتلا به “هپاتیت” در معتادان ؛ کارگران متروی اهواز ۱۸ ماه معوقه مالی و ۴ ماه بیمه طلب دارند  ؛ تاثیر مخرب آبیاری زمین‌های کشاورزی با فاضلاب ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

 

نگاهی به “لاکچری بازی آقازاده‌ها” در فضای مجازی

جالب اینجاست که کمی آن سوتر در پیج افراد مشهوری همچون دی کاپریو، هر روز پست‌ها حاوی موضوعات زیست محیطی یا بحران سوء‌استفاده از کودکان و زنان و خشکسالی است. آن طور که این سلبریتی‌ها گویی از مسائل پیش پا افتاده‌ای همچون نمایش کارهای روزانه خود در ژست‌های مختلف عبور کرده و به‌دنبال حل مشکل با استفاده از شهرت خود هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تریاک در دوره ناصرالدین شاه،چند؟/جنس مرغوب کجا پیدا می شد؟

دکتر پولاک، پزشک ناصرالدین شاه نوشته است: «تریاک ماهان بسیار قوی است. جنس نامرغوب از شاهزاده عبدالعظیم و کاشان و قم به دست می‌آید. مصرف آن عمومیت دارد، و مانند حشیش سرشگستگی ندارد، و قبول عامه یافته‌است. تقریباً هر ایرانی که بتواند از عهده خرج آن برآید، حداقل روزی یک بار حب تریاک می‌خورد، و در ساحل خزر مصرف دو برابر مناطق دیگر است.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رییس شبکه هپاتیت ایران هشدار داد ؛ خطر ابتلا به “هپاتیت” در معتادان

رییس شبکه هپاتیت ایران با اشاره به خطرات اعتیاد در ابتلا به هپاتیت، گفت: بسیاری از معتادان تزریقی سابقه اشتراک در وسایل تزریقی را اعلام نمی‌کنند، اما اشتراک در وسایل تزریقی حتی در یک نوبت هم می‌تواند خطر انتقال این بیماری را داشته باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کارگران متروی اهواز ۱۸ ماه معوقه مالی و ۴ ماه بیمه طلب دارند

کارگران متروی اهواز ۱۸ ماه معوقه مزدی و ۴ماه بیمه معوقه دارند. مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز با تایید به تعویق افتادن حقوق این کارگران گفت: به دلیل اختلافات به وجودآمده با پیمانکار پروژه، موضوع برای حل در شورای عالی فنی مطرح شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تاثیر مخرب آبیاری زمین‌های کشاورزی با فاضلاب

تصفیه فاضلاب از ورود آلودگی‌ها به‌ویژه آلودگی‌های صنعتی به محل زندگی مردم جلوگیری می‌کنند همچنین از فاضلاب‌های تصفیه شده می‌توان برای مصارف کشاورزی، آبیاری فضاهای شهری، چمن‌های ورزشی، دریاچه‌های پرورش ماهی و پر کردن سیفون استفاده کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز اجتماعی ؛ نگاهی به “لاکچری بازی آقازاده‌ها” در فضای مجازی / تریاک در دوره ناصرالدین شاه،چند؟ ؛ جنس مرغوب کجا پیدا می شد؟

Comments are closed.