اخبار روز اقتصادی ؛ شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، شورای بولتن‌ها / با جان گرفتن صرافی‌ها قیمت‌ها پایین‌تر می‌آید؟ ؛ زمانی که وضع دلار خوب می‌شود

نگام ؛ اقتصادی _ چرا چین به خرید نفت ایران ادامه خواهد داد؟ ؛ افزایش قیمت مرغ در بازار/نرخ به ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان رسید  ؛ نرخ تورم اعلامی غیر واقعی ۷٫۸ درصد بانک مرکزی و مرکز آمار و واقعیات جامعه از مطبوعات + پیوند های مربوطه ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، شورای بولتن‌ها

«شورای سیاست گذاری ائمه جمعه» یکی از نهادهای تاثیرگذار درسیاست ایران است؛ نهادی که عملا جهت گیری اصلی خطبه های نماز جمعه شهرها را تعیین می کند. معاونت سیاسی این نهاد، بولتن ها و نشریات الکترونیکی را برای امامان جمعه می فرستد. در این بولتن ها و نشریه ها،علاوه بر برخی اخبار روز، توصیه هایی نیز درباره خطبه ها مطرح می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پیش‌بینی عضو اتاق بازرگانی از قیمت دلار؛با جان گرفتن صرافی‌ها قیمت‌ها پایین‌تر می‌آید؟/ زمانی که وضع دلار خوب می‌شود

با اجرایی شدن بسته جدید ارزی و به راه افتادن بازار ثانویه، رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: برای پیدا شدن قیمت واقعی در بازار ثانویه، معاملاتی انجام شده اما هنوز به حد انتظار نرسیده که پیش‌بینی‌ می‌شود نهایتا تا یک هفته دیگر، عرضه ارز بیشتر و بازار تنظیم‌ شود. همچنین با جان گرفتن صرافی‌ها قیمت‌ها پایین‌تر می‌آید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چرا چین به خرید نفت ایران ادامه خواهد داد؟

اندری یو، مدیر دفتر بین‌المللی فدراسیون صنعت نفت و مواد شیمیایی چین اظهار کرد: شرکت‌های چینی در هر شرایطی به نفت ایران نیاز دارند و به خرید آن ادامه می‌دهند. چین به تحریم‌های آمریکا علیه ایران توجهی نخواهد کرد. این یک روال عادی میان ایران و چین است و ارتباطی به آمریکا ندارد. نفت، گاز و تجارت نباید دیگر تحت تاثیر آمریکا قرار گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تحولات بازار محصولات پروتئینی؛افزایش قیمت مرغ در بازار/نرخ به ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان رسید

از افزایش قیمت مرغ به ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان در مراکز خرده فروشی خبر داد و گفت: قیمت مرغ گرم در عمده فروشی درب کشتارگاه ۱۰۳۵۰ تومان توزیع درب واحدهای صنفی ۱۰۵۰۰ تومان و مراکز خرده فروشی ۱۱۴۰۰ تومان است.وی قیمت خرده فروشی مرغ شمال را ۱۰۶۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: قیمت عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن ۹۶۰۰ تومان است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نرخ تورم اعلامی غیر واقعی ۷٫۸ درصد بانک مرکزی و مرکز آمار و واقعیات جامعه از مطبوعات + پیوند های مربوطه

برای اینکه ببینید نرخ تورم واقعی چقدر است به تیتر روزنامه های زیر توجه کنید:
محصولات پلاستیکی ۲۰۰۰ تومانی ۶۰۰۰ تومان شد!
افزایش ۲۰ درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۷
افزایش قیمت حدود ۷۰درصدی بلیت پروازهای داخلی
افزایش ۱۰۲ درصدی نرخ بلیت پرواز‌های خارجی

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز اقتصادی ؛ شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، شورای بولتن‌ها / با جان گرفتن صرافی‌ها قیمت‌ها پایین‌تر می‌آید؟ ؛ زمانی که وضع دلار خوب می‌شود

Comments are closed.