یاهو نیوز پاسخ می‌دهد: چرا ایران با ترامپ مذاکره نخواهد کرد؟

 

نگام ، بین الملل _ تقریباً همه کارشناسان و آگاهان امور ایران معتقدند تهران با ترامپ مذاکره نخواهد کرد؛ یعنی ایران نیازی به مذاکره با ترامپ ندارد.

 

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از یاهونیوز، ایرانی‌ها منتظر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ و انتخابات ریاست جمهور خودشان در سال ۲۰۲۱ هستند. نکته بعدی این است که اصولاً ایرانی‌ها اعتمادی به آمریکا و شخص ترامپ ندارند و امیدوارند او در انتخابات ۲۰۲۰ از سپهر سیاسی آمریکا کنار رود.

نکته بعدی آن است که ایالات متحده در اجماع جهانی علیه تهران موفق نبوده است. از اروپا گرفته تا آسیا، کشورهای مختلف همچنان به ارتباط اقتصادی وسیاسی و همچنین خرید نفت از ایران ادامه خواهند داد.

موضوع مهم بعدی این است که: برآورد می‌شود ایران هم‌اکنون ۱۳۲ میلیارد دلار ذخیره ارزی و طلا در اختیار دارد. این میزان ذخیره حتی اگر صادرات نفت ایران به صفر هم برسد، می‌تواند به راحتی ایران را تا دو تا سه سال مقاوم نگه دارد.

به همین خاطر است که ایران هیچ تمایلی به مذاکره با شخصی مثل ترامپ ندارد و این موضوع احتمالاً باعث ناکامی ترامپ برای کشاندن ایران به میز مذاکره- همچون کره‌شمالی- خواهد شد.

خبر اصلی را در یاهونیوز ببینید

One thought on “یاهو نیوز پاسخ می‌دهد: چرا ایران با ترامپ مذاکره نخواهد کرد؟

Comments are closed.