سیاوشی : مردم باید بدانند به نمایندگانی که رای داده‌اند با چه مسائلی موافق و مخالف هستند ، مردم بعد از مشکلات اقتصادی تاب بی‌عدالتی و فساد را ندارند

 

نگام ، سیاسی _ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: مردم باید بدانند نمایندگانی که به آنها رای داده‌اند با چه مسائلی موافق و مخالف هستند این شفاف‌سازی اگر از مجلس شروع شود تاثیر بسزایی در بهبود وضع کشور دارد و قطعا با ادامه این روش کمتر شاهد روندی هستیم که در روز استیضاح پیش گرفته شد.

طیبه سیاوشی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا در خصوص رفتار برخی نمایندگان در روز استیضاح علی ربیعی اظهار داشت: من این موضوع را یک جانبه نمی‌بینم هم دولت و هم مجلس مقصر این گونه رفتارها هستند.

وی افزود: اگر در استیضاح به بحث اصلی پرداخته می‌شد، می‌توانست راهگشا باشد و به نفع مردم تمام شود در واقع پرداختن به سوالاتی که در متن استیضاح مطرح شده بود، می‌توانست کمک شایانی به حل مساله کند.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه در وضع فعلی اقتصادی افشای فساد بدون سند اعتماد مردم را بیش از پیش ضعیف می‌کند، خاطرنشان کرد: افشاگری‌های مکرر بدون اینکه مدارک کافی برای اثبات آنها وجود داشته باشد آخرین بازمانده‌های اعتماد مردم را از بین می‌برد. کما اینکه این اتهامات باید اثبات شود.

سیاوشی تاکید کرد: مردم نمی‌توانند علاوه بر مشکلات اقتصادی شاهد بی‌عدالتی و فساد هم باشند.

وی با اشاره به اینکه قرار است هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان به حواشی روز استیضاح رسیدگی کند، گفت: این اتفاق خوبی است و امیدوارم بتوانند اقدامات لازم را در جهت رسیدگی به این موضوع انجام دهند.

سیاوشی افزود: شورای نگهبان باید در بحث توسعه سیاسی کشور را ارتقا دهد باید کمک کند افرادی وارد مجلس شوند که دغدغه آنها نظام، مردم و مصالح عمومی کشور باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در یکی از همایش‌هایی که اخیرا در آن حضور داشتم در خصوص موضوع شفاف‌سازی و نیاز مبرم جامعه به این موضوع ، بحث‌هایی مطرح شد و آقای فتحی پیشنهادی دادند مبنی براینکه مشخص شود هر نماینده در مجلس به چه طرح و لوایحی رای می‌دهد و با چه لوایحی مخالفت می‌کند. در واقع در سیستم اداری مجلس و رسانه‌ها این موضوع ثبت شود که کدام نماینده به کدام طرح رای داده یا رای نداده است، که من هم از امضا کنندگان این طرح بودم.

وی گفت: مردم باید بدانند نمایندگانی که به آنها رای داده‌اند با چه مسائلی موافق و مخالف هستند این شفاف‌سازی اگر از مجلس شروع شود تاثیر بسزایی در بهبود وضع کشور دارد و قطعا با ادامه این روش کمتر شاهد روندی هستیم که در روز استیضاح پیش گرفته شد.

One thought on “سیاوشی : مردم باید بدانند به نمایندگانی که رای داده‌اند با چه مسائلی موافق و مخالف هستند ، مردم بعد از مشکلات اقتصادی تاب بی‌عدالتی و فساد را ندارند

Comments are closed.