هدیه میر حسین موسوی به مناسبت ۲۸ مرداد زاد روز همسرش زهرا رهنورد همراه با یک دلنوشته زیبا

 

راه سبز امید

 

میرحسین موسوی به مناسبت ۲۸ مرداد سالروز تولد زهرا رهنورد کتاب «چرا ملت‌ها شکست می‌خورند» را به او هدیه کرد.

یادداشت میرحسین برای همسر محصور خود:
«زهره جان عزیزتر از جان
با تبریک سالروز تولد. همواره دنبال آزادی بوده ای و اینک نیز با تکیه بیشتر بر آزادی زندانیان بویژه زندانیان زن در حالی که خودت نزدیک ۸ سال است که حصری و با توفیق حضرت حق تعالی خم به ابرو نیاورده ای. در آستانه عید قربان آرزوی آزادی همه زنان کشورمان و آزادی تو را دارم امید آنکه گشایش در امور کشورمان رخ بگشاید.
حسین ۲۷ مرداد»

کتاب چرا ملت ها شکست می خورند کتاب تحسین شده شش برنده جایزه نوبل است که به ریشه های قدرت، ثروت، فقر می پردازد. این کتاب مهم و راهبردی را محسن میردامادی، محمدحسین نعیمی پور و سیدعلیرضا بهشتی شیرازی در دوران سپری کردن زندان پس از انتخابات ۸۸ ترجمه و ویراسته کرده بودند.

 

سخنی با میر دل ها 

 

ای میر عزیزتر از جان

تو و همسر صبور و باوفایت هشت سال است که هر دو در حصرید و خم به ابرو نیاورده اید و صاحب حصر را در حسرت طلب عفو و بخشش خود گذاشته اید.

خدا از شما راضی باشد. شهادت می دهم که حق امر به معروف و نهی از منکر را با جان و مال و آبروی خود چنانکه باید به جا آوردید.

خدا ما را ببخشد که عهد شکنی کردیم و رهرو راه سبز امید که شما مسیرش را ترسیم کردید باقی نماندیم و خیابان را خالی کردیم و به خانه های امن و آرام خزیدیم و سر در لاک خود فرو بردیم و ننگ زیستن با ظالمان را به جان خریدیم و اینک کمرمان در زیر بار سنگین آن ننگ چنان خم شده که دیگر نمی توانیم کمر راست کنیم.

 

نگام ؛ ناگفته های ایران ما