فاطمه سعیدی نماینده تهران : استیضاح وزیر کشور به خاطر تجمع در فیضیه کلید خورد

 

نگام ، سیاسی _ نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از کلیدخوردن استیضاح وزیر کشور خبرداد.فاطمه سعیدی در توییتر خود نوشت: امروز استیضاح وزیر کشور را با محور تجمعات قم و تهدید رییس جمهور امضا کردم . باید مشخص شود این‌ها چه کسانی هستند که به خود اجازه می‌دهند رییس جمهور را تهدید کنند.

 

فاطمه سعیدی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در حساب توییتری خود نوشت:

امروز  استیضاح  وزیر کشور را با محور تجمعات  قم و تهدید رییس جمهور امضا کردم . باید مشخص شود این‌ها چه کسانی هستند که به خود اجازه می‌دهند رییس جمهور را تهدید کنند.

 

لازم به ذکر است که در تظاهرات اعتراضی طلاب حوزه علمیه قم علیه دولت پلاکاردی به چشم می‌خورد که تهدید صریح حسن روحانی تعبیر شده است. در این پلاکارد نوشته شدهبود  “استخر فرح” در انتظار حامیان مذاکره است و ظاهرا کنایه به مرگ مشکوک آیت الله هاشمی دارد.

 

این تجمع، به خصوص شعارها و پلاکارهای آن با حاشیه‌های زیادی همراه بود که واکنش به آن در فضای مجازی و رسانه‌ها همچنان ادامه دارد. بخشی از شعارهای حاضران در این تجمع به مخالفت با دولت حسن روحانی و پشتیبانی او از حل معضلات کشور از طریق مذاکرات مربوط می‌شد.

بر یکی از پلاکارها با کنایه به دوران تحصیل روحانی در انگلیس و استفاده نمادین او از کلید در مبارزات انتخاباتی سال ۹۲ نوشته شده: «محصل انگلیس، مذاکره کلید نیس.»

 

مطابق ارزیابی برخی روزنامه‌ها نظیر اعتماد و جمهوری اسلامی و شماری از فعالان سیاسی مانند عیسی سحرخیز منظور از “استخر فرح” همان استخر در مجموعه سعدآباد است که اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام ۱۹ دی ماه ۹۵ در آن غرق شد.

مجموعه سعدآباد به لیلا امامی، همسر امیر عباس هویدا تعلق داشته و رفسنجانی از بخشی از فضای آن به عنوان یکی از دفترهای کارش استفاده می‌کرد. ظاهرا کسانی که پلاکارد را تهیه کرده و در دست گرفته‌اند، به اشتباه استخر این مجموعه را که پس از انقلاب ساخته شده “استخر فرح” دانسته‌اد.

عیسی سحرخیز با اشاره به شایعاتی که درباره کشته شدن احتمالی رفسنجانی وجود دارد نوشته است: «متاسفانه این تابلو عملا تمامی شک و شبهه‌هایی که رسانه‌های خارجی بعد از فوت هاشمی ایجاد کرده بودند را زنده و تشدید می‌کند.»