وزیر اقتصاد را به پای روحانی قربانی میکنند

 

مهرداد شاکری

 

امیرآبادی نماینده پایداری مردم قم شب گذشته در توئیتر ادعایی را مطرح کرد که از سوی دفتر رئیس‌جمهور تکذیب شد.او در توئیتی ادعای کرد که معاون پارلمانی دولت برای اعلام استیضاح تلاش کرده است.

امیرآبادی نوشته بود:

«استیضاح دکتر کرباسیان وزیر اقتصاد و دارایی با پیگیری نمایندگان پارلمانی رئیس جمهور امروز اعلام وصول گردید، تا استیضاح قبل از سوال از رئیس جمهور مطرح شود! آیا وزیر اقتصاد و دارایی قربانی سوال از رئیس جمهور خواهد شد؟!!»

امیرآبادی همچنین در مصاحبه‌ای ادعا کرده بود که نماینده پارلمانی دولت، برای اعلام وصول این استیضاح به سراغ لاریجانی رفته بود.

دفتر معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اظهارات او را بی‌پایه و اساس خواند و اعلام کرد:

«ضمن اظهار تاسف از اظهارات بی پایه و اساس ایشان اصولا موقع طرح موضوع استیضاح وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی اداره جلسه مجلس شورای اسلامی با جناب آقای دکتر پزشکیان نائب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی بوده و آقای دکتر امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور هیچ مراجعه ای به جایگاه هیات رئیسه نداشته اند که فیلم ضبط شده از جلسه مجلس شورای اسلامی در روز مذکور کذب ادعای نامبرده را تائید می نماید، لذا اظهارات نامبرده از اساس بی پایه و قویاَ تکذیب می شود.»

اما در پاسخ امیرآبادی از امیری خواست تا مذاکراتی که با آقای لاریجانی صبح روز دوشنبه، ۲۹ مرداد، در محل دفتر رئیس مجلس در این خصوص داشتند را منتشر کند که‌ آقای لاریجانی به ایشان(امیری) چه گفته است تا مردم واقعیت ماجرا را بدانند.

او همچنین تاکید کرد آقای امیری از بنده به هیئت‌ نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کند تا این هیئت مطالب را بررسی کند و این حقایق برای مردم روشن شود. بنده اسناد، مدارک و شواهدی دارم که بیان‌گر این است که این اتفاق افتاده است.
به نظر می رسد روحانی و تیم همراه او قصد دارد با قربانی کردن منصوبین خود شانه از زیر بار اشتباهات اقتصادی خود خالی کند و در جهت خشنودی حاکمیت گام بردارد.

 

نگام ؛ ناگفته های ایران ما