جنجال پسر سفیر بعد از عروس سفیر: از افتخار به ساعت ۱۸۰ میلیونی تا اهانت به مردم ایران

 

نگام ، سیاسی _ بعد از ماجرای سیده آناشید حسینی، عروس مرتضی مرادیان سفیر ایران در دانمارک که مراسم عروسی اش در گران‌ترین تالار عروسی شهرک غرب تهران و کیف و لباس های برندش با قیمت بالا خشم عمومی را برانگیخته و مردم را به واکنش در برابر اینهمه ریخت و پاش مسوولان دولتی آن هم در شرایطی که کارگران بسیاری از نهادهای کشور ماههاست حقوق نگرفته اند و اعتراضات به گرانی و فقر و وخامت اقتصاد در سراسر کشور در جریان بود وا داشت.

 

سارا آکالین

 

مردم که به دلیل فشارهای اقتصادی از عهده مایحتاج خود نیز بر نمی آمدند یکباره عروس سفیر را دیدند که کیف ۲۰۰ میلیونی در دست دارد.

و اینک فرزند احمد سبحانی، سفیر اسبق ایران در  کاراکاس و مکزیک و مدیر کل اسبق امریکای لاتین و غرب آسیای وزارت خارجه ایران با خوشگذرانی ها و توهینش به مردم جنجال ساز شده است.

البته احمد سبحانی درباره فرزندش «محمدجواد (ساشا) سبحانی» گفته است: «محمدجواد ۳۱ ساله، فرزند اینجانب است اما از نظر روش و منش زندگی و عقاید متفاوت بوده و همه تلاش من برای هدایت وی ناموفق بوده و ارتباط ما با هم به کلی قطع شده و لذا وی مسئول عملکرد خودش می‌باشد که مورد تأیید و حمایت من نیست.»

آقای دیپلمات با این مساله سعی در فیصله دادن به ماجرا می کند اما انتقادها به پسرش که صراحتا و در کمال وقاحت به مردم ایران توهین کرده و می گوید اگر نمی توانید پول دراورید بروید بمیرید به قدری افزایش می یابد که در اینستاگرام بیش‌ترین استوری ها را به خود اختصاص می دهد و از بازیگر و فوتبالیست گرفته تا مردم عادی نسبت به اهانت بی پروای پسر سفیر انتقاد می کنند. این انتقادها نسبت به عروس سفیر که عملا به شعور مردم توهین کرده و رنگ شناسی را به جای لباس های برند گران قیمت عامل خوش تیپی خود عنوان کرده بود بسیار بیش‌تر بود.

پسر سفیر ایران که افتخارش پوشیدن کفش میلیونی و ساعت ۱۸۰ میلیونی بود در فضای مجازی اماج نقد و حملات قرار گرفت و بسیاری نوشتند که ممکن است ساعت و کفش پسر سفیر چند میلیونی باشد اما خود او هیچ ارزشی ندارد و شخصیت حقیر او نفرت انگیز است. بسیاری گفتند که اگر پدر او سفیر نبود او حتی چوپان هم نمی توانست و شخصیت و ادبیات او بسیار مورد نقد قرار گرفته و نفرت عمومی از او افزایش یافت.

البته در کنار شخصیت منفور پسر سفیر نکته دیگر همزبانی آن با واگذاری سهم ایران از دریای خزر به روسیه بود که قندها از نظام ایران را به اوج رسانده بود و در بحبوحه قندها پسر سفیر با رفتار نفرت انگیزش به انحراف اذهان عمومی کمک کرده و افکار عمومی را از اقدام نفرت انگیز نظام در واگذاری منابع کشور به پوتین به رفتار نفرت انگیز پسر سفیر سوق داد و به این ترتیب دریای خزر در میان اهانت ها و بی ادبی های پسر سفیر به فراموش سپرده شد.

One thought on “جنجال پسر سفیر بعد از عروس سفیر: از افتخار به ساعت ۱۸۰ میلیونی تا اهانت به مردم ایران

Comments are closed.