نه احمدی‌نژاد به دادگاه می‌رود و نه مشایی

 

نگام ، سیاسی _ رسانه‌های نزدیک به احمدی‌نژاد نوشتند: براساس صوت منتشره از گفتگوی تلفنی محمود احمدی‌نژاد با اسفندیار رحیم مشایی و تاکید براینکه کیفرخواست در اختیارشان قرار نگرفته مشایی و احمدی‌نژاد در دادگاه ۳ شهریور حضور نمی‌یابند.

 

این رسانه‌ها قبلا نوشته بودند که با توجه به اعلام علنی بودن جلسه دادگاه  رحیم مشایی، احمدی نژاد به اتفاق گروه رسانه ای همراه خود در این جلسه حضور می یابد

در همین حال علی اکبر جوانفکر مشاور احمدی‌نژاد در کانالش نوشت:  بنا به اعلام مقامات قضایی، شعبه اول دادگاه انقلاب روز شنبه سوم شهریور ماه برای رسیدگی به اتهامات ناروای نسبت داده شده به مهندس اسفندیار رحیم مشایی تشکیل جلسه خواهد داد. این در حالی است که دادگاه انقلاب، آشکارا با نادیده گرفتن قانون، از إرسال کیفرخواست صادره، برای ایشان و وکلایشان خودداری کرده است.

به گزارش بهارنیوز بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری، از زمان إرسال کیفرخواست برای متهم، باید یک هفته سپری شده باشد تا دادگاه بتواند جلسه رسیدگی به اتهامات را تشکیل دهد، بنابراین جلسه دادگاه آقای مشایی در روز شنبه، از این جهت نیز غیرقانونی خواهد بود. علاوه بر این، به وکلای آقای مشایی نیز اجازه ملاقات داده نشده است تا بتوانند لایحه دفاعیه را در برابر اتهامات واهی نسبت داده شده به ایشان، تهیه و تنظیم کنند.

با این وضعیت، معلوم نیست که دادگاه مزبور قصد دارد چه چیزی را در جلسه روز شنبه، مورد رسیدگی قرار دهد وآقای مشایی در برابر چه کیفرخواستی باید از خود دفاع کند؟! با توجه به اعلام علنی بودن جلسه دادگاه آقای مشایی، دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق تصمیم دارد به اتفاق گروه رسانه ای همراه خود در این جلسه حضور یابد. چنانچه کیفرخواست طبق موازین شرعی و قانونی صادر شده وقرار باشد که آقای مشایی در یک فرآیند عادلانه و قانونی محاکمه شود، قاعدتاً نباید هیچ واهمه و نگرانی‌ از انتشار محتویات پرونده وجود داشته باشد.

One thought on “نه احمدی‌نژاد به دادگاه می‌رود و نه مشایی

Comments are closed.