حسین کروبی : تغییری در وضعیت کروبی ایجاد نشده است/ دولت اراده جدی برای رفع حصر ندارد

نگام ؛ سیاسی _ حسین کروبی فرزند مهدی کروبی می‌گوید که تاکنون هیچ اتفاق و گشایش خاصی برای حصر صورت نگرفته است و به نظر می‌رسد دولت و حاکمیت هم عزم و اراده جدی برای حل این مسئله ندارند.
حسن مقیمی
حسین کروبی فرزند مهدی کروبی در گفت‌وگو با رویداد۲۴، با اشاره به آخرین وضعیت حصر خانگی پدرش و شایعات در خصوص گشایش‌های جدید در رفت و آمدهای ایشان، و رفع حصر تا عید غدیر گفت: خیر هیچ اتفاق خاصی در ۸ ماه گذشته برای پدرم رخ نداده است و از زمانی که ایشان در بیمارستان قلب تهران به خاطر کار گذاشتن باطری بستری و مرخص شدند، اتفاق و گشایش خاصی صورت نگرفته است و فقط اجازه داده شد که اعضای خانواده شامل فرزندان، عروس‌ها و نوه‌ها هر زمان که خواستند با پدر دیدار داشته باشند و به خانه ایشان بروند و مشکلی هم از این بابت که به خانه پدر برویم نداریم.

کروبی ادامه داد: در ایام عید نوروز هم بعد از ۸ سال مجوز دادند که خواهرزاده و برادرزاده‌ها با ایشان دیدار داشته باشند و بعد از این اتفاق گشایش دیگری ندیدم.

حسین کروبی در پاسخ به این سوال که آیا اقای کروبی هم می‌تواند از خانه خارج شده و به دیدار خانواده و فرزندانش برود یا نه؟، گفت: حقیقت این است که به حاج اقا گفتند می‌توانید به دیدار فرزندان در منزلشان بروید اما پدرم رغبتی نشان ندادند و گفتند که نیازی نیست.

 

حسین کروبی در واکنش به برخی از شایعات مبنی بر رفع حصر در ایام عید قربان و غدیر تصریح کرد: حقیقتا من از ابتدا به وعده‌هایی که دوستان می‌دادند خوشبین نبودم و هرچه زمان می‌گذرد به درستی برداشت خودم پی می‌برم و در حال حاضر هم هیچ علامت و نشانه‌ای در برداشتن حصر نمی‌بینم از طرف دیگر هم موضع حاکمیت برای همه روشن است و نیازی به توضیح نیست و متاسفانه هیچ اراده جدی در دولت هم جهت رفع حصر دیده نمی‌شود، زیرا اگر اقای روحانی تصمیم محکمی در این باره داشت می‌توانست مانند برجام با رایزنی و قاطعیت موضوع حصر را حل کند. ما یادمان نرفته است که در انتخابات ۹۶ خطاب به مردم گفتند با رای بیشتر به من قدرت مرا در حل مشکلات پیش آمده بیشتر کنید، انصافا مردم هم همراهی کردند ولی اقای روحانی با کمال تاسف در دیدار با نمایندگان مجلس اظهار می‌دارند که من قولی در باره رفع حصر نداده‌ام ولی دنبال هستم.

کروبی ادامه داد: در حال حاضر بعد از پنج سال از ریاست جمهوری آقای روحانی دلمان به این خوش است که چند ماهی است که خانواده محصوران هر زمان خواستند می‌توانند با محصورین ملاقات داشته باشند.

همچنین پیشتر قاسم میرزایی نیکو، درخصوص گشایش های صورت گرفته در مورد حصر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد اظهار داشت: زهرا رهنورد به همراه میرحسین موسوی اخیرا به دیدار فرزندانشان رفته اند.

وی افزود: به هرحال من احساس می کنم قرار است در این باره گشایش هایی صورت بگیرد چراکه لازمه وحدت و وفاق ملی حل این مسئله است.

عضو کمیته رفع حصر مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته دیدارهایی که خانم رهنورد به همراه مهندس موسوی با فرزندشان داشتند به همراه تشریفات امنیتی بوده است اما دیدار با دخترشان قبلا میسر نبود که اخیرا به وقوع پیوست و بانو رهنورد و آقای موسوی با یکدیگر به دیدار فرزند خود رفتند.

One thought on “حسین کروبی : تغییری در وضعیت کروبی ایجاد نشده است/ دولت اراده جدی برای رفع حصر ندارد

Comments are closed.