نماینده مجلس: مردم زلزله زده کرمانشاه به دلیل بی توجهی مسئولان در وضعیت روحی و روانی بدی قرار دارند

 

نگام ، اجتماعی _ در ژاپن یک زلزله ۸ ریشتری آمد ۱۰ نفر بیشتر زخمی نشدند ولی اینجا ما هم در زلزله اصلی هم در پس لرزه ها و هم بعد از زلزله تعداد زیادی کشته دادیم.

سارا آکالین

 

شهاب نادری نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس ایران درباره زلزله روز گذشته که به گفته مهرداد سالاری، معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه تخریب ۵۰۰ واحد مسکونی را در پی داشته است، گفت: مردم به دلیل بی توجهی های مسئولان در وضعیت روحی و روانی بدی قرار دارند.

او در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت افزود: فارغ از این زلزله های پی در پی که دست از سر این منطقه بر نمی دارد، مردم به دلیل بی توجهی مسئولان از لحاظ روحی واقعاً در وضعیت بدی قرار دارند. من از دولت درخواست دارم با توجه به این که فصل زمستان و سرما در حال فرا رسیدن است به فکر مسکن و سرپناه این مردم باشند تا آن ها یک زمستان دیگر را مجبور نباشند در سرما بگذرانند.

نادری اظهار داشت: بسیاری از مردم هنوز در چادر و کانکس زندگی می کنند، نه آب و نه برق و نه امکاناتی برای زندگی دارند، این مردم بیشتر از یک سال است که در چنین وضعیتی زندگی می کنند.

وی تاکید کرد: در ژاپن یک زلزله ۸ ریشتری آمد ۱۰ نفر بیشتر زخمی نشدند ولی اینجا ما هم در زلزله اصلی هم در پس لرزه ها و هم بعد از زلزله تعداد زیادی کشته دادیم. از این رو بنیاد مسکن باید پای کار بیاید و کار خود را انجام دهد اما متاسفانه تا به امروز ما عملکردی از این دستگاه ندیده ایم.

او گفته زلزله موجب تخریب ساختمان های زیادی که در زلزله های قبلی آسیب دیده بودند شده است. البته ساختمان هایی که جدیداً ساخته شده اند خسارت آن چنانی ندیده اند و به بعضی از آن ها به صورت جزئی خساراتی وارد شده است.
به گفته مهرداد سالاری، معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه ۵۰۰ واحد مسکونی در زلزله تخریب شده است.

وی افزود: “واحدهای مسکونی تخریب شده عمدتا واحدهای گلی روستایی هستند و بیشتر مربوط به محدوده روستاهای چم‌زرشک و پالان شهرستان ثلاث باباجانی است.

صائب مدرسی، رئیس اورژانس استان کرمانشاه نیز اعلام کرد که در این زلزله ۲ نفر کشته و ۲۴۱ نفر زخمی شده اند.