سفر وزیر دفاع ایران به دمشق برای اعلام آمادگی ایران جهت بازسازی سوریه

 

 

نگام ، بین الملل _ امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع ایران در صدر هیاتی نظامی به سوریه رفته و ضمن دیدار با بشار اسد که به دلیل کشتار در سوریه چهره ای منفور در این کشور و جهان است برای بازسازی سوریه اعلام آمادگی کرده است. آن هم در شرایطی که اقتصاد ایران در بدترین وضعیت قرار داشته و کارشناسان از فروپاشی آن سخن می گویند.

 

سارا آکالین

 

به گزارش وب سایت رسمی وزارت دفاع ایران،امیر سرتیپ حاتمی در کنفرانس خبری مشترک با وزیر دفاع سوریه گفته است در چارچوب روابط مستحکم دو جانبه دو کشور و در یک مقطع سیاسی مهم با همکاری نیروهای محور مقاومت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه بر یک توطئه و فتنه بزرگ منطقه ای فائق آمدند، مردم سوریه یک هویت واحد متشکل از اقوام و مذاهب هستند که در چارچوب قانون اساسی زندگی می‌کنند و امنیت پایدار در این کشور در گرو حمایت از نیروهای مسلح است.

حاتمی با بیان اینکه بخش خصوصی ایران با توانمندی‌های بالای خود آمادگی دارد تا با مردم و دولت سوریه در زمینه بازسازی کمک کند‌، خاطرنشان کرد: ‌جمهوری اسلامی از توانمندی بالایی در زمینه دفاعی نیز برخوردار است و می‌تواند در راستای گسترش تجهیزات نظامی به کشور سوریه کمک کند.

وی هرگونه مداخله در امور داخلی سوریه و منطقه را محکوم کرد و بر ضرورت مشارکت در مرحله بازسازی سوریه به ویژه بهره‌گیری از ظرفیت های بخش خصوصی تاکید کرد.
وزیر دفاع سوریه نیز در این کنفرانس خبری از تلاش های مستشاران ایران در مقابله ملت، دولت و نیروهای مسلح عربی سوریه با گروه‌های تروریستی قدردانی کرد.

سپهبد علی ایوب گفته به زودی نیز ارتش و نیروهای مسلح بر استان ادلب مسلط می شوند.
وزیر دفاع سوریه در پایان از خامنه ای قدردانی کرده است.

وزیر دفاع ایران به اعلام آمادگی برای بازسازی سوریه نزد همتای سوری اش بسنده نکرده و در دیدار با بشار اسد هم گفته است: در دوره بازسازی این کشور نیز آمادگی مشارکت داریم، بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خوبی در این زمینه برخوردار است و می‌تواند آنها را در دوره بازسازی سوریه به‌کار گیرد.

بشار اسد نیز با بیان اینکه سفر این هیئت پیام حضور ایران در سوریه را دارد، گفت: روابط دو کشور محکم و پایدار است و تمامی شایعات و فرافکنی‌هایی که در خصوص روابط دو کشور وجود دارد تاثیری در روابط مستحکم‌مان‌ که از ‌بدو پیروزی انقلاب اسلامی پایه‌گذاری شده‌، نخواهد داشت.

One thought on “سفر وزیر دفاع ایران به دمشق برای اعلام آمادگی ایران جهت بازسازی سوریه

Comments are closed.