اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ عکس خبر؛ تمرین ارکستر ملی ایران به رهبری نزهت امیری / مرگ ناگهانی کاوه سلطانی

نگام ؛ فرهنگ و هنر _ رازی که داریوش مهرجویی درباره محمدرضا شاه افشا کرد ؛ واکنش ستاره‌ها و چهره‌های سرشناس به مرگ سناتور جان مک‌کین ؛ انتقاد تند صابر ابر از صداوسیما به دلیل رفتار غیراخلاقی با مهمانان یک برنامه تلویزیونی/ عکس ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

عکس خبر؛ تمرین ارکستر ملی ایران به رهبری نزهت امیری

نزهت امیری متولد ۲۲ آذر ۱۳۳۹ رهبر ارکستر و از موسیقی‌دانان معاصر ایران است. از او به عنوان تنها رهبر ارکستر زن ایرانی ساکن ایران و اولین زن ایرانی در زمینه رهبری ارکستر نام برده می‌شود. خانم امیری کارشناس موسیقی از دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران و کارشناس ارشد آهنگسازی از دانشگاه هنر است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مرگ ناگهانی کاوه سلطانی

هادی تقی‌زاده داستان‌نویس و دوست کاوه سلطانی با تأیید خبر درگذشت او گفت: دیروز (یکشنبه، چهارم شهریورماه) خانواده کاوه سلطانی متوجه شدند که او فوت شده است. آخرین خبری که از او داشتیم پیامی است که پنج‌شنبه شب برای مادرش فرستاده و تا دیروز کسی از او خبری نداشت. دیروز ظهر که یکی از اقوامش سراغش رفته بود متوجه شد که فوت شده و دقیقا نمی‌دانیم چه زمانی از دنیا رفته است. احتمالا هم مرگ او به خاطر مسمومیت دارویی بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رازی که داریوش مهرجویی درباره محمدرضا شاه افشا کرد

داریوش مهرجویی دو شب گذشته (یکشنبه چهارم شهریور) بعد از نمایش فیلم «دایره مینا» در جشنواره فیلم سلامت گفت: یکی از دوستانم به نام دکتر کیومرث فرد در شیراز روزی به من تلفن کرد و از من دعوت کرد نزد او بروم تا مراکز انتقال خون را مشاهده کنم. این مراکز از معتادان خون می‌گرفتند و وضعیت فجیعی داشتند. این پیشنهاد باعث شد به شیراز بروم و یکی دو مرکز را ببینم و تحت تأثیر قرار بگیرم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

واکنش ستاره‌ها و چهره‌های سرشناس به مرگ سناتور جان مک‌کین

در پی درگذشت جان مک‌کین سناتور آمریکایی، کاربران در شبکه های اجتماعی به او که یک سیاستمدار سرشناس و اسیر دوران جنگ ویتنام بود، ادای احترام کردند. تام هنکس بازیگر سینما در توئیتر از جان مککین به دلیل خدمت به کشور سپاسگذاری کرد و گفت امریکا شهروندی بهتر از او نمی‌تواند داشته باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

انتقاد تند صابر ابر از صداوسیما به دلیل رفتار غیراخلاقی با مهمانان یک برنامه تلویزیونی/ عکس

صابر ابر دعوت ایرج ملکی و برادرزاده‌اش به یک برنامه تلویزیونی را صحیح نمی‌داند و باور دارد که این دست کارها باعث از بین رفتن اخلاق در جامعه خواهد شد. صابر ابر درباره دعوت کردن ایرج ملکی به یک برنامه تلویزیونی و بازخوردهایی که پس از آن به وجود آمد در توییتر نوشت:

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

 

One thought on “اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ عکس خبر؛ تمرین ارکستر ملی ایران به رهبری نزهت امیری / مرگ ناگهانی کاوه سلطانی

Comments are closed.