اخبار روز حقوق بشر ؛ ممانعت از دفن یک شهروند بهایی در کرمان / نیکی هیلی: برای آزادی دانشجوی آمریکایی به فشار بر ایران ادامه می‌دهیم

نگام ؛ حقوق بشر _ انتقال دستکم ۵ زندانی به سلول‌های انفرادی جهت اجرای حکم اعدام در زندان رجایی شهر ؛ برگزاری دادگاه ۱۹ نفر به اتهام «ضربه ۲۵۰۰ میلیارد تومانی به نظام ارزی» ؛ بیست‌و‌ششمین روز اعتصاب غذا؛ گزارشی از شرح بازداشت و وضعیت نامناسب فرهاد میثمی در زندان اوین ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ممانعت از دفن یک شهروند بهایی در کرمان

نیروهای امنیتی شهر کرمان از دفن یک شهروند بهایی اهل کرمان به نام “حسین شجاعی” که در تاریخ چهارم شهریورماه فوت کرده بود جلوگیری کردند و خانواده وی را مجبور کردند که متوفی را در شهر رفسنجان دفن کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نیکی هیلی: برای آزادی دانشجوی آمریکایی به فشار بر ایران ادامه می‌دهیم

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز دوشنبه گفت واشنگتن بر اعمال فشار بر تهران به منظور آزادی «ژیو وانگ» دانشجوی آمریکایی چینی‌تبار زندانی در ایران ادامه خواهد داد.نیکی هیلی در پیامی در توئیتر با اشاره به دیدار امروز خود با «هوا کیو»، همسر آقای وانگ نوشت، «او دو سال پیش بر اساس اتهام‌های نادرست دستگیر و به ۱۰ سال زندان محکوم شد.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

انتقال دستکم ۵ زندانی به سلول‌های انفرادی جهت اجرای حکم اعدام در زندان رجایی شهر

طی روزهای گذشته دستکم ۵ زندانی محکوم به اعدام جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند. این زندانیان عمدتا از بابت قتل به اعدام محکوم شده‌اند و در صورت عدم رضایت اولیای دم بزودی اعدام می‌شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

برگزاری دادگاه ۱۹ نفر به اتهام «ضربه ۲۵۰۰ میلیارد تومانی به نظام ارزی»

نخستین جلسه این دادگاه روز سه‌شنبه ششم شهریور، در شعبه دو دادگاه ویژه دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی احمد زرگر برگزار شد.قاضی این پرونده اعلام کرد که ارزش ریالی فعالیت این ۱۹ تن که «باعث لطمه به نظام ارزی کشور شده ۲۵۰۰ میلیارد تومان است».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بیست‌و‌ششمین روز اعتصاب غذا؛ گزارشی از شرح بازداشت و وضعیت نامناسب فرهاد میثمی در زندان اوین

فرهاد میثمی، فعال مدنی که پیشتر در تاریخ ۹ مردادماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، از تاریخ ۱۰ مرداد در اعتراض به بازداشت خود سلب امکان معرفی وکیل اختیاری دست به اعتصاب غذا زده است. او پس از گذشت ۲۶ روز کماکان در اعتصاب غذا بسر می‌برد. این زندانی که روز گذشته از بند قرنطینه زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شده است با افت فشار خون و کاهش شدید وزن روبرو است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

One thought on “اخبار روز حقوق بشر ؛ ممانعت از دفن یک شهروند بهایی در کرمان / نیکی هیلی: برای آزادی دانشجوی آمریکایی به فشار بر ایران ادامه می‌دهیم

Comments are closed.