اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ عواملی که باعث مرگ در خواب می شوند / عوارض مصرف داروهای افزایش اشتها کدامند؟/ غذاهایی که بهتر از داروها، با افسردگی مقابله می‌کنند!/ راهکاری ساده برای داشتن دندان‌هایی سفید

نگام ؛ سلامت و پزشکی _ قاتل کلیه‌ها را بشناسید ؛ درد پشت چشم نشانه چیست؟  ؛ علل و راه‌های درمان سردردهای سینوسی ؛ طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟ ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

عواملی که باعث مرگ در خواب می شوند

علاوه بر انتخاب یک رژیم غذایی سالم و ورزش کردن، خوابیدن به اندازه کافی نیز یکی دیگر از عواملی است که به داشتن یک زندگی سالم کمک می کند. اما آیا می دانستید خواب هم ممکن است خطرناک باشد؟در واقع زمانی که چشم های خود را می بندید و وارد حالت عدم هوشیاری می شوید، برخی عملکردها در بدن به درستی انجام نمی شوند و خطر این مسئله در برخی افراد بالاست و ممکن است منجر به مرگ فرد در خواب شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عوارض مصرف داروهای افزایش اشتها کدامند؟

اگرچه افزایش وزن و پیامدهای آن برای عده‌ای معضلی لاینحل و ناگوار است اما دسته دیگری از افراد هستند که به دنبال افزایش وزن بوده ولاغری بیش از اندازه موجب بروز نوعی سوءتغذیه در آنها شده است به طوری که به دنبال راهی برای افزایش اشتها و چاقی هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

غذاهایی که بهتر از داروها، با افسردگی مقابله می‌کنند!

اگرچه افسردگی یکی از اختلالات روانی و البته بسیار شایع در تمام جوامع است، اما متخصصان تغذیه اعتقاد دارند که با رعایت برخی رژیم‌های غذایی خاص، بسیار موثرتر از داروهای ضد افسردگی می‌توان جلوی بروز علائم این اختلال را گرفت یا شدت آنها را کاهش داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

راهکاری ساده برای داشتن دندان‌هایی سفید

بیشتر افراد از داشتن دندان‌های زرد خجالت می‌کشند و حتی برخی از این افراد به این دلیل در جمع صحبت نمی‌کنند. علت زردی دندان‌ها همیشه بهداشت ضعیف دهان و دندان نیست بلکه‌، مصرف دخانیات، برخی داروها، نوشیدنی‌ها، مواد غذایی رنگی، بیماری، سن، محیط زندگی، تروما و ژنتیک تنها برخی از دلایلی است که باعث تغییر رنگ دندان می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

قاتل کلیه‌ها را بشناسید

رزیتا حسینی فوق تخصص نفرولوژی کودکان در خصوص علل و علائم بیماری سیستیوزیس توضیح داد: این بیماری بیماری نادر ارثی است که متأسفانه از دوران کودکی گریبانگیر افراد می‌شود. وی افزود: در حال حاضر ۱۵۰ نفر بیمار مبتلا به این عارضه در کشور شناسایی شده‌اند که تحت درمان قرار دارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

درد پشت چشم نشانه چیست؟

سردرد معمولا در قسمت های مختلف سر، از جمله شقیقه ها، سینوس ها، پیشانی و پشت چشم ها احساس می شود. چند نوع سردرد و همچنین برخی شرایط دیگر منجر به درد چشم می شوند. اما بدون در نظر گرفتن علت درد پشت چشم، این نوع درد ممکن است خفیف، متوسط و شدید باشد

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

علل و راه‌های درمان سردردهای سینوسی

ترشحات سینوسی از طریق مجرایی در داخل بینی تخلیه می‌شود و جریان فیزیولوژیک این تراشه‌ها با حرکت مهره‌های بینی به طرف حلق می‌رود.  هر عاملی که باعث اختلال این روند فیزیولوژیک شود، موجب سینوزیت می‌گردد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

طول طبیعی دهانه رحم چقدر است؟

در این مطلب درباره طول دهانه رحم و اندازه طبیعی بیشتر میخوانید. برای انجام عمل سرکلاژ دهان رحم آنچه اهمیت دارد طول آن است. به همین دلیل بهتر است ابتدا با موارد طبیعی و غیر طبیعی آن آشنا شوید و بدانید که اصلا گزینه مناسبی برای انجام عمل سرکلاژ هستید یا خیر.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

 

 

 

One thought on “اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ عواملی که باعث مرگ در خواب می شوند / عوارض مصرف داروهای افزایش اشتها کدامند؟/ غذاهایی که بهتر از داروها، با افسردگی مقابله می‌کنند!/ راهکاری ساده برای داشتن دندان‌هایی سفید

Comments are closed.