اخبار روز بین الملل ؛ شش ماه بعد از پیش‌بینی جامعه اطلاعاتی آمریکا ؛ نارضایتی مجلس از روحانی؛ سومین وزیر در مسیر برکناری/ رویترز: ابعاد اقدامات ایران برای نفوذ در وب فراتر از گزارش‌های فعلی است‎

نگام ؛ بین الملل _ ترامپ در مورد شکست جمهوریخواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای هشدار داد ؛ تحرکات نظامی آمریکا و روسیه پیش از حمله اسد به ادلب ؛ شورای امنیت: ژنرال‌های میانمار مسئول سرکوب مسلمانان هستند ؛ افشای سفر هیات عالی رتبه آمریکا به دمشق/ مرحله‌ای تازه در روابط آمریکا و سوریه  ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

شش ماه بعد از پیش‌بینی جامعه اطلاعاتی آمریکا | نارضایتی مجلس از روحانی؛ سومین وزیر در مسیر برکناری

تنها شش ماه بعد از پیش‌بینی «جامعه اطلاعاتی آمریکا»، اختلافات بین مقام های ایرانی افزایش کم سابقه ای داشته است. حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نتوانست در مجلس رضایت نمایندگان مجلس را کسب کند و بعد از برکناری دو وزیر کابینه او در طول ۲۰ روز، حال سومین وزیر دولت او برای استیضاح به مجلس فراخوانده شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رویترز: ابعاد اقدامات ایران برای نفوذ در وب فراتر از گزارش‌های فعلی است‎

خبرگزاری رویترز می‌گوید بر اساس برآوردها و ارزیابی‌هایی که انجام داده، اقدامات گروه‌های وابسته به حکومت ایران برای تاثیرگذاری بر کاربران اینترنت در کشورهای مختلف، به‌طور چشم‌گیری گسترده‌تر از آن‌ چیزی‌ست که تا کنون، و به‌طور رسمی، اعلام شده‌است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

ترامپ در مورد شکست جمهوریخواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای هشدار داد

آقای ترامپ به رهبران مسیحیان انجیلی آمریکا گفته است این انتخابات یک “همه‌پرسی” در مورد آزادی بیان و دین است. او مدعی شده این آزادی‌ها توسط افراد خشن، “مورد تهدید” قرار گرفته‌اند و در صورت پیروزی دموکرات‌ها در این انتخابات، آنها دست به تغییر سیاست‌های او خواهند زد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تحرکات نظامی آمریکا و روسیه پیش از حمله اسد به ادلب

نیروی دریایی روسیه کشتی‌های جنگی را در دریای مدیترانه مستقر کرده است. رسانه‌های روسیه از بزرگترین حضور نظامی این کشور در دریای مدیترانه از سال ۲۰۱۵ تاکنون در جنگ سوریه خبر داده‌اند. این در حالی است که مسکو و واشنگتن در آستانه حمله نیروهای دولتی سوریه به ادلب نسبت به حملات شیمیایی هشدار داده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شورای امنیت: ژنرال‌های میانمار مسئول سرکوب مسلمانان هستند

شورای امنیت سازمان ملل متحد با تایید محتوای گزارش گروه ویژه تحقیق پیرامون آوارگی نزدیک به هفتصد هزار تن از افراد اقلیت مسلمانان روهینگیا از منطقه سکونت آنان و پناهندگی به بنگلادش، تایید کرد که ارتش میانمار مسئول سرکوب این اقلیت است. نمایندگان آمریکا و چند عضو دیگر شورای امنیت صراحتا فرماندهان ارشد ارتش میانمار را پاسخگوی “جنایاتی” دانستند که علیه مسلمانان آن کشور صورت گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

افشای سفر هیات عالی رتبه آمریکا به دمشق/ مرحله‌ای تازه در روابط آمریکا و سوریه

«رویترز» سه‌شنبه شب گزارش منتشر شده در یکی از رسانه‌های منطقه‌ای درباره سفر یک هیأت امنیتی آمریکایی به دمشق را تایید کرد و به نقل از مقام‌های آمریکایی نوشت که واشنگتن کانال‌هایی برای تماس با دمشق دارد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز بین الملل ؛ شش ماه بعد از پیش‌بینی جامعه اطلاعاتی آمریکا ؛ نارضایتی مجلس از روحانی؛ سومین وزیر در مسیر برکناری/ رویترز: ابعاد اقدامات ایران برای نفوذ در وب فراتر از گزارش‌های فعلی است‎

Comments are closed.