افزایش ۶۰۰ درصدی سفر ایرانیان به گرجستان به رغم عریان کردن زنان ایرانی در فرودگاه های گرجستان

 

 

نگام ، بین الملل _ در حالی که بارها زنان ایرانی را در گرجستان به بهانه بازرسی عریان کرده و دولت و مجلس ایران نسبت به این قضیه هشدار داده و حتی ولی داداشی، نماینده مجلس در صحن علنی مجلس گفته بود “عزت، شرف و غیرت ایرانی کجا رفته است، تا کی می خواهیم در این زمینه کوتاهی کنیم”، اما به رغم این موضوع سفر ایرانی ها به گرجستان نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش یافته و در برهه ای حکومت ایران به دلیل رقابت با ترکیه و برخی اختلافات مردم را تشویق به سفر به گرجستان به جای ترکیه می کرد و امروز جمشید جعفرپور، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس آماری ارائه داده که قابل توجه است.

 

سارا آکالین

 

جعفرپور در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت از افزایش ۶۰۰ درصدی سفر ایرانیان به گرجستان خبر داده و گفته است گرجستان در توسعه امکانات و زیرساخت‌های موردنیاز در گردشگری از ایران پیش افتاده است.

او افزود: پیش از این گردشگری در کشور ما نسبت به سایر کشورها گران بود به طور مثال گرجستان تمامی مشوق‌ها و امکانات را برای حضور گردشگر فراهم کرده است و هزینه سفر به این کشور نیز زیاد نیست.

وی تصریح کرد: علیرغم اینکه گرجستان کشور کوچکی است اما در توسعه امکانات و زیرساخت‌های موردنیاز در گردشگری از ایران پیش افتاده است.

گفتنی است ولی داداشی نماینده ایرانی معترض به عریان کردن زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس گفته بود چرا باید در برابر کشورهایی که با شهروندان ایرانی به صورت خصومت آمیز برخورد می کنند؛انفعالی رفتار شود،لذا از هیات رئیسه مجلس درخواست می کنم که این موضوع را از وزارت خارجه پیگیری کند.

جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز در پاسخ به سوال یکی از مخاطبانش در اینستاگرام که درباره بازرسی بدنی از بانوان ایرانی در گرجستان سوال کرده بود، نوشت: “سلام دوست عزیز. بنده در ملاقات نخست وزیر، رئیس مجلس و وزیر خارجه (گرجستان) نسبت به برداشتن روسری و مانتوی چند تن از بانوان ارجمند ایرانی به هنگام بازرسی در تعطیلات نوروزی اعتراض کردم. همه مقامات اطمینان دادند که بررسی خواهند کرد چون چنین اقدامی خلاف سیاست آنهاست و حتما اقدام لازم برای جلوگیری از تکرار آن به عمل خواهند آورد”.

در همین رابطه یکی از سایت ها نوشت: شاهدان عینی که از گرجستان به ایران بازگشتند اشاره کرده‌اند که هنگام خروج از فرودگاه تفلیس از زنان خواسته می‌شود شال و مانتو بلند دکمه‌دار که برای مقامات محلی گرجی در فرودگاه این کشور حکم بارانی و شال گردن دارد را درآورده و روی دستگاه ایکس‌ری قرار دهند. این درخواست در حالی است که زنان محجبه از قبل آمادگی و اطلاع لازم در رابطه با قوانین این کشور را در فرودگاه ندارند و قطعا با شرایط نامناسبی رو به رو خواهند شد.

 

3 thoughts on “افزایش ۶۰۰ درصدی سفر ایرانیان به گرجستان به رغم عریان کردن زنان ایرانی در فرودگاه های گرجستان

Comments are closed.