تداوم بازداشت و بلاتکلیفی بهنام ابراهیم‌زاده (فعال کارگری) توسط نیروهای سپاه کرمانشاه

 

نگام ؛ حقوق بشر _ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی بهنام ابراهیم‌زاده (فعال کارگری و مدافع حقوق کودکان کار) 

 

حامد تقوی

 

مایک پالک، دبیر کل اتحادیه پست کانادا با ارسال نامه ای خطاب به مقامات ایرانی، دستگیری آقای ابراهیم زاده را محکوم و خواستار آزادی فوری وی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا ؛ بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری که پیشتر در تاریخ ۲۶ مردادماه توسط نیروهای امنیتی در اطراف کرمانشاه بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهر منتقل شده بود کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌برد.

بهنام ابراهیم زاده، متولد ۱۳۵۴ در شهر اشنویه و ساکن تهران، فعال کارگری و عضو «جمعیت دفاع از کار کودکان و خیابان» است که پیشتر در خردادماه سال ۱۳۸۹ به دلیل فعالیت مربوط به حقوق کارگران و حقوق کودکان کار بازداشت شده بود.

نامبرده بعد از ۴ ماه بازجویی در سلول های انفرادی زندان اوین به بند ۳۵۰ این زندان منتقل شده بود. وی در دی ماه سال ۱۳۸۹ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ۲۰ سال حبس محکوم شد که بعدها این حکم در دادگاه تجدید نظر تهران به ۵ سال کاهش پیدا کرد.
همچنین نامبرده در حالی که دوران حبس خود را سپری می کرد مجددا با پرونده‌ دیگری مواجه شد. در سال ۱۳۹۳ با اتهاماتی چون «تبلیغ علیه نظام»، «اجتماع، تبانی و اقدام علیه امنیت ملی» و «استفاده از تجهیزات ماهواره و نگهداری پاسور» مجددا به ۹ سال و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم پس از اعتراض و در مرحله تجدید نظر به ۷ سال و ۱۰ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و ۴۵۰ هزار تومان جریمه نقدی کاهش پیدا کرد.
در نهایت، این فعال کارگری در ۱۱ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ بعد از سپری کردن ۷ سال حبس در زندان‌های اوین تهران و رجایی شهر کرج آزاد شد.

بهنام ابراهیم‌زاده، زندانی سیاسی سابق و فعال کارگری پس از گذشت ۱۷ روز کماکان در وضعیت بلاتکلیف و بی‌خبری در بازداشتگاه اطلاعات سپاه در کرمانشاه بسر می‌برد. وی روز ۲۶ مردادماه توسط نیروهای امنیتی در اطراف کرمانشاه بازداشت شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده بهنام ابراهیم‌زاده به گزارشگر هرانا گفت: “آقای ابراهیم‌زاده از ۱۷ روز پیش تاکنون هیچ تماسی با خانواده خود نداشته و آنها در بی‌خبری و نگرانی از سرنوشت او به‌سر می‌برند.”

در همین رابطه، روز جمعه، مایک پالک، دبیر کل اتحادیه پست کانادا با ارسال نامه ای خطاب به مقامات ایرانی، دستگیری آقای ابراهیم زاده را محکوم و خواستار آزادی فوری وی شد.

One thought on “تداوم بازداشت و بلاتکلیفی بهنام ابراهیم‌زاده (فعال کارگری) توسط نیروهای سپاه کرمانشاه

Comments are closed.