هشدار آمریکا به اسرائیل و پاسخ عراق درمورد حمله نظامی به مواضع ایران در عراق

 

نگام ؛ بین الملل _ آمریکا  وعراق نسبت به حمله نظامی اسرائیل به مواضع ایران در عراق هشدار دادند.

 

حامد تقوی

 

آمریکا نسبت به حمله نظامی اسرائیل به مواضع ایران در عراق هشدار داد. شبکه تلویزیونی “کان” اسرائیل به نقل از منابع غربی گزارش داد آمریکا اخیراً پیام هشدارآمیزی به اسرائیل ارسال کرده که به اهداف ایران در عراق حمله نکند. به گزارش بلومبرگ، آمریکا پس از دریافت اطلاعاتی طی هفته‌های اخیر چنین هشداری به مقامات اسرائیل داده است.

آویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسرائیل که در یک کنفرانس در اورشلیم سخنرانی می‌کرد ادعا کرد: «ما به طور قطع در حال نظارت بر تمام وقایع در سوریه هستیم. درباره تهدید ایران نیز ما خود را تنها به خاک سوریه محدود نخواهیم کرد. این مسئله باید به طور روشن اعلام شود.»
همچنین” لیبرمن ” روز دوشنبه ادعا کرد ممکن است اسراییل به اهداف نظامی ایران در عراق حمله کند. وی همچنین مدعی شد ما با هر تهدیدی از سوی ایران هر کجا که منبع آن باشد، مقابله خواهیم کرد و این حملات نیز مشابه حملات هواییاسراییل علیه سوریه خواهد بود.

یک منبع در وزارت دفاع عراق در پاسخ به زیاده‌گویی‌های وزیر جنگ اسراییل درباره احتمال حمله به عراق، تاکید کرد: حاکمیت عراق خط قرمز است.

به گزارش شبکه خبری المیادین، این منبع تاکید کرد: وزارت دفاع عراق منتظر موضع‌گیری رسمی حیدر العبادی، فرمانده کل نیروهای مسلح جهت پاسخ به آویگدور لیبرمن به صورت علنی و با موضعگیری روشن است.