تغییر شرایط عبور و مرور کشتی ها در تنگه های ترکیه

 

نگام ؛ ترکیه _ وزارت حمل و نقل و زیرساختها در ترکیه اقدامات جدیدی را برای افزایش امنیت در تنگه ها اتخاذ کرد.بر این اساس، در مورد کشتی هایی که به گل نشسته اند، بلافاصله اقدامات لازم انجام خواهد گرفت.

 

حامد تقوی

 

کشتی ها نخواهند توانست بیش از ۱۰۰ متر به پایه پل ها نزدیک شوند.

قبلا در مورد کشتی هایی که به گل می نشتند، در تنگه بسفر حداکثر ۶ ساعت و در دریای مرمره حداکثر ۴۸ ساعت به ناخدای کشتی فرصت داده می شد تا تصمیمات لازم را در این زمینه اتخاذ کند. اما بر اساس تصمیم وزارتخانه، نیروی دریایی ترکیه دیگر منتظر عملکرد ناخدای این کشتی ها نخواهد شد.

بعد از نجات کشتی، قبل از برداشته شدن تدابیر قضایی و اداری، کشتی مجاز به حرکت نخواهد بود. همچنین هزینه نجات کشتی و ضرر و زیانی که به محیط اطراف داده، تحصیل خواهد شد.

کشتی های تجاری حامل تسلیحات نظامی با عنوان کشتی نظامی وارد تنگه ها خواهند شد.

کشتی های باری و مسافربری که بیش از ۳۰۰ متر طول داشته باشند، باید حداقل ۱۰ روز قبل از ورود به تنگه اطلاع داده باشند.

کشتی های حامل گاز مایع نیز مشمول این قانون می شوند.

کشتی هایی که بیش از ۱۵۰ متر طول داشته باند باید در ساعات روز و در همراهی ناخدای راهنما از تنگه عبور کنند.

کشتی هایی که با سوخت هسته ای کار می کنند و یا حامل زباله های هسته ای با در نظر گرفتن جریان آب دریا و به شکلی مشروط اجازه عبور خواهند داشت.

تنگه‌های ترکیه شامل تنگه بسفر یا تنگه قرمز و تنگه داردانل یا تنگه زرد می‌شود. این تنگه از یک طرف، دریای سیاه را به دریای مرمره (بُسفر) و از طرف دیگر دریای اژه را به دریای مدیترانه (داردانل) متصل می‌کند و مرز بین قاره اروپا و آسیا می باشد.

تنگه بسفر استانبول (Bosphor)، باریک‌ترین تنگه جهان است و حدود ۳۰ کیلومتر طول و در حدود ۷۰۰ متر عرض دارد. سال ساخت تنگه بسفر استانبول به ۵۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. در مرکز آن، جهت آب در سطح از طرف دریای سیاه به طرف دریای مرمره در حرکت است؛ اما در زیر این سطح، جریان آبی برخلاف این جهت جریان دارد. از نظر استراتژیک و نظامی این تنگه اهمیت بسیاری دارد.

تنگه بسفر استانبول از نظر میزان رفت و آمد دومین تنگه در جهان محسوب می گردد و دولت ترکیه در نظر دارد به منظور کاهش حجم ترافیکی آن، پروژه کانال آبی استانبول را، در صدمین سالگرد جمهوری ترکیه، در سال ۲۰۲۳، به بهره‌برداری برساند.

در تمام جهان تنگه داردانل را با این نام می‌شناسند؛ اما در ترکیه به آن چاناک‌ قلعه (Canakkale Bogazi) هم می‌گویند. این مسئله به این خاطر است که استانی با همین نام در نزدیکی تنگه داردانل قرار گرفته است. تنگه داردانل ۶۸ کیلومتر طول و ۲/۱ کیلومتر عرض دارد. آب در تنگه داردانل در دو جهت جریان دارد؛ در سطح آب از دریای مرمره به اژه و در لایه پایین در جهت معکوس در حرکت است.