جنتی : قرار است روحانی و ترامپ در آمریکا دیدار کنند

 

نگام ؛ بین الملل _ نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در کنفرانس خبری در نیویورک اعلام کرد که رئیس جمهور این کشور ریاست جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع ایران را برعهده خواهد گرفت، آمریکا ریاست دوره‌ای شورای امنیت را هم اکنون برعهده دارد.

 

حسن مقیمی

 

این جلسه قرار است ۲۶ سپتامبر (چهارم مهرماه ۱۳۹۷) برگزار شود و با توجه به پروتکل سازمان ملل در دعوت از رهبران کشور‌های جهان برای مشارکت در این نشست، از حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان نیز دعوت خواهد شد، اکنون رسانه‌های جهان به موضوع تقابل رودرروی احتمالی روسای جمهور آمریکا و ایران در این نشست پرداخته‌اند.

این در حالی است که جنتی در اجلاسیه مجلس خبرگان این خبر را تایید کرد و گفت قرار است روحانی و ترامپ در آمریکا دیدار کنند. محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور البته این خبر را تکذیب کرد گفت اگر چنین خبری را فرد کوچه و بازار بگوید، ایرادی ندارد اما رییس مجلس خبرگان نباید چنین چیزی بگوید!

جالب آنکه رسانه‌های آمریکا، نه سخنان محمود واعظی، بلکه سخنان جنتی را تایید کرده‌اند؛

بلومبرگ با انتشار گزارشی با عنوان «ترامپ ریاست نشست سازمان ملل درباره ایران را برعهده دارد و ممکن است با روحانی روبه رو شود» به حواشی خبری که نیکی هیلی اعلام کرده است پرداخته و نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ریاست جلسه شورای امنیت سازمان ملل که قرار است اواخر ماه جاری میلادی درباره ایران برگزار شود را برعهده دارد و ممکن است وی در این جلسه تاریخی که با حضور رئیس جمهور و یا وزیر خارجه ایران برگزار می‌شود، قرار بگیرد.