رفتارهای فراقانونی حراست مجلس بر علیه منتخبان ملت ؛ پس از ارسال پیامک این بار ممانعت از ورود برخی از نمایندگان ادوار ؛ مهدی آیتی نماینده ادوار مجلس : یک سال است که ممنوع الورود به مجلس هستم

 

نگام ، سیاسی – رفتارهای فراقانونی حراست مجلس تمامی ندارد و گویا علاوه بر نظارت استصوابی برای کنترل ورود نمایندگان واقعی مردم و افراخته بودن این چماق بر سر منتخبان ملت طی چهار سال نمایندگی برای سکوت در برابر مفاسد و رفتارهای فراقانونی نهادهای غیر انتخابی ، حراست مجلس هم اخیرا به نمایندگی از سوی نهادهای امنیتی و سپاه وارد گود شده و برای تکمیل پروسه ارعاب و تهدید نمایندگان منتخب مردم و وادار کردن آنان به سکوت ، وظیفه تهدید آنان را بر عهده گرفته است.

 

چندی قبل حراست مجلس با ارسال پیامک هایی برای نمایندگان مجلس از آنان خواسته بود از تلگرام خارج شوند ، هم چنین  تعدادی از نمایندگان سابق و ادوار مجلس هم اعلام کردند که پیامکی با این متن برای آنها ارسال شده است:

 

«نماینده محترم ادوار باسلام

با توجه به دستور قضایی و تدابیر اتخاذ شده در شورای عالی فضای مجازی خواهشمند است از بروزرسانی و هرگونه فعالیت در قالب گروه، کانال، ربات و یا موارد مشابه در پیام رسان های خارجی از جمله تلگرام اجتناب و در صورت نیاز به فعالیت در فضای مجازی از پیام رسان‌ های داخلی که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت رسمی اعلام گردیده است، استفاده فرمایید.

مرکز حراست قوه مقننه»

 

این اقدام حراست مجلس واکنش برخی از نمایندگان فعلی و سابق مجلس هم چون پروانه سلحشوری ، محمدرضا تابش ، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ، علی محمد نمازی ، قاسم میرزایی نیکو را نسبت به این اقدام حراست مجلس را به همراه داشت و ضمن خلاف عرف و خلاف قانون خواندن این اقدام حراست مجلس ، آن را بدعتی خطرناک برای رویارویی آشکار دست های پنهانی دانستند که تلاش دارند با تهدید نمایندگان مجلس آنان را از انجام وظایف نمایندگی مردم بازدارند.

 

در ادامه این رفتارهای افسار گسیخته حراست مجلس اینک خبر می رسد که این مرکز در رفتاری خلاف قانون و عرف ، اقدام به ممانعت از ورود تعدادی از نمایندگان ادوار و برخی از خبرنگاران نموده است و این در حالی است که نمایندگان سابق و ادوار مجلس ، بدون هیچ محدودیتی امکان حضور در مجلس را دارا می باشند.

 

مهدی آیتی نماینده مجلس ششم در گفتگو با نگام اظهار می دارد : سال گذشته وقتی خواستم از گیت مجلس عبور کنم گیت باز نشد ، از افراد کنترل کننده دلیل باز نشدن گیت را جویا شدم در پاسخ گفتند ما نمیدانیم به حراست مجلس مراجعه کنید ، به حراست رفتم که رئیس آن آقای صدیقی و معاونش آقای رضوی است ، آقای صدیقی نبود و من با آقای رضوی معاون او صحبت کردم و دلیل این اقدام خلاف عرف را از او پرسیدم که او در پاسخ گفت نامه ای در پرونده شما آمده که شما را به مجلس ممنوع الورود کرده اند !

 

مهدی آیتی در ادامه اظهار داشت : من به آقای رضوی گفتم مگر کسی می تواند نماینده ادوار را از حق قانونی و شهروندی اش محروم کند ؟ ، و آقای رضوی در پاسخ گفت بله ما اگر لازم باشد اقداماتی فراتر از این هم انجام خواهیم داد.

این نماینده ادوار مجلس هم چنین گفت : من از آقای رضوی خواستم به هر حال این اقدام شما دلیلی داشته و در آن نامه حتما دلیلی برای آن ذکر شده ، لذا شما مرجع صادر کننده نامه و دلیل این اقدام را برای من توضیح دهید ، که آقای رضوی در پاسخ من گفت بعدا بیایید تا با آقای صدیقی رییس حراست مجلس صحبت کنید .

مهدی آیتی در ادامه اظهار می دارد : الان یک سال است که چندین مرتبه به حراست مجلس زنگ زده و وقت ملاقات از آقای صدیقی خواسته ام اما هر دفعه میگویند جلسه دارند ! ، به آقای لاریجانی رییس مجلس و آقای علی مطهری نایب رییس و هم چنین رییس کمیسون اصل ۹۰ مجلس و چند نماینده فعلی هم نامه نوشته ام و خواهش کرده ام که حداقل علت ممنوع الورود شدن من به مجلس را توضیح دهید امل تا الان هیچ کس نه به صورت کتبی و نه به صورت شفاهی پاسخی به من نداده اند!

این نماینده مجلس ششم در پایان گفت : تا جایی که من تحقیق کرده ام این کار با هماهنگی رییس مجلس و بر اساس توصیه برخی مراکز خاص برای تعدادی از نمایندگان ادوار و خبر نگاران اتفاق افتاده و شخص آقای لاریجانی مسئول این اتفاق است ، در حالی که این اقدام چه از طرف حراست مجلس و چه از طرف آقای لاریجانی و چه با توصیه هر نهاد خاصی باشد تخلف آشکار است و اگر شما بخواهید کسی را از حقوق مدنی اش محروم کنید احتیاج به دادگاه و محکومیت قضایی و رای قاضی دارد ، بهر حال جای تاسف است که در خانه ملت و مرکز قانونگذاری می توان به این راحتی تخلف قانونی کرد و هیچ کس هم پاسخگو نباشد ! هر چه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک !

One thought on “رفتارهای فراقانونی حراست مجلس بر علیه منتخبان ملت ؛ پس از ارسال پیامک این بار ممانعت از ورود برخی از نمایندگان ادوار ؛ مهدی آیتی نماینده ادوار مجلس : یک سال است که ممنوع الورود به مجلس هستم

Comments are closed.