طنز سیاسی : سِرِنا ویلیامز بشوم ایرج ملکی شدن بلدی؟ / زهرا ساروخانی

 

 

هفته گذشته شاهد حضور طوفانی رییس جمهور در مجلس و ایرج ملکی در صداوسیما بودیم. در مورد اول مجلس قانع نشد ولی در مورد دوم هالیوود کاملا قانع شد. به همین مناسبت تمامی اخبار هفته به شدت تحت تاثیر و سیطره‎ دیالوگ‎ها و آموزه‎های گهربار استاد ملکی قرار گرفت.

 

خبر اول: باور کنید بنده هم اعتقاد دارم دیگه گیر دادن به احمدی‎نژاد بسه. از باب سوتی دادن و دسته گل بر آب دادن، دولت جدید چه کم از دولت قبلی دارد؟ اما این محمود یه کارهایی میکنه که مرغ پخته تو دیگ جوشان که سهله، نسل منقرض شده ماموت‎ها از دل تاریخ سربرمیاره و قهقهه‎های مستانه سر میده. داستان از این قراره که خانم سِرِنا ویلیامز، تنیس باز مشهور بنا به مشکلات جسمی مدل لباس ورزشی‎اش رو تغییر داده که گویا به مذاق برگزارکنندگان مراسم خوش نیومده و با عبارت «اگر پوشش مناسبی داشتی کار به اینجاها نمی‌کشید»

 

با ایشون برخورد کرده. در همین راستا جناب احمدی نژاد توییت فرمودند و از بانو ویلیامز حمایت فرمودند با این شرح: «چرا این فرانسه به سرنا ویلیامز احترام نمی‎گذارد؟ متاسفانه در تمامی کشورها مثل کشور من افرادی هستند که معنی واقعی آزادی را نمی‎فهمند». این مساله باعث نگرانی و دلشوره شدیدی در بین مقامات وزارت خارجه شد. یعنی یکی از مسئولان محکم کوبید پشت دستش گفت خاک به سرم، واسه ماریا شاراپوآ توییت نزنه! آخه بانو شاراپوآ جایگاه خیلی خاصی در قلوب عناصر ذکور جامعه جهانی از نوزادان، نوباوگان، نوپایگان، خردسالان گرفته تا نوجوانان، جوانان، میان‎سالان، پیران، کهن سالان و شادروانان داره و ممکنه تبعات منفی برای دستگاه دیپلماسی کشور داشته باشه.

 

مسئول دیگری با بیان اینکه «نمی‎دانم، شاید حق با تو باشد»، رایزنی‎هایی را برای منصرف کردن استاد احمدی نژاد از حضور در توییتر آغاز می‎کند که متاسفانه با سر تو دیوار می‎رود. زیرا نامبرده توییتی کرد و آب پاکی را بر فرق سر وزارت خارجه ریخت با این عنوان که: «کلی کار دارم که باید انجام بدم، اما همیشه برای توییتر وقت می‌گذارم». در وزارت خارجه نعره‌ها برفت و فغان‌ها به هوا خاست.

 

خبر دوم: جناب آقای همتی، رییس بانک مرکزی گفت: ذخایر ارزی، ناموس بانک مرکزی است. در همین لحظه پرایدی جلوی پای وی توقف می‌کند و با پایین آوردن شیشه می‌گوید: ارزشو قربون، خدمتتون باشیم.

 

همتی: برید گم شید، مزاحم نشید.

 

پرایدسواران: مزاحم چیزه، مراحمیم.

 

سپس مزاحمان در حالی‎که با مقاومت شدید همتی مواجه شدند، ‌شروع به گفتن الفاظی مثل «ارزتو بگیرم، از ارزت به من میدی و …» کردند.

 

در این لحظه همتی در حالی‎که کتش را در می‎آورد و آستین‎هایش را بالا می‌زند فریاد برمی‎آورد: جرات داری یه بار دیگه بگو. فرد فحش دهنده جرات می‌کند و دوباره می‌گوید. همتی با عصبانیت انگشت اشاره‎اش را بلند می‌کند و سه بار می‌گوید بد/بد/بد. سپس جهانگیری وارد شده و با پادرمیانی و با اجازه از صاحب ناموس ارزی، با ریختن ارز ۴۲۰۰ به عنوان شاباش،‌ پایان خوشی را برای این اپیزود رقم می‌زند.

One thought on “طنز سیاسی : سِرِنا ویلیامز بشوم ایرج ملکی شدن بلدی؟ / زهرا ساروخانی

Comments are closed.