اعلام وفاداری و بیعت مجدد خبرگان با رهبر جمهوری اسلامی

 

نگام ؛ سیاسی _ مجلس خبرگان در پایان پنجمین اجلاس خود در دوره جدید که با موضوع «بررسی مطالبات رهبری در بهبود اوضاع اقتصادی کشور و حل مشکلات معیشتی مردم» تشکیل شده بود به راه‌حل‌های کلی برای بحران اقتصادی ایران که هر روز عمیق‌تر می‌شود اکتفا کردند. «خبرگان» بر همان سیاست خارجی که تاکنون عامل بسیاری از مشکلات ایران بوده پای فشردند و همچنان رهبر جمهوری اسلامی را «منشأ مشروعیت نظام» دانستند.

 

حسن مقیمی

 

پنجمین اجلاس دوره جدید مجلس خبرگان با انتشار قطعنامه‌ای شامگاه چهارشنبه ۱۴ شهریور پایان یافت اما در این اجلاس نیز همچون نشست‌های متعدد قبلی این نهاد حکومتی نه تنها انتقادی از «رهبری» نشد بلکه از او قدردانی هم شد.

نمایندگان مجلس خبرگان در قطعنامه خود از «اهمیت منحصر به فرد جایگاه رفیع امامت، ولایت و رهبری امت اسلامی که منشأ مشروعیت نظام اسلامی بوده» سخن گفته‌اند.

در پنجمین اجلاس دوره جدید مجلس خبرگان قرار بود سران سه قوه حضور داشته باشند اما حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی در آن شرکت نکرد.

عدم حضور روحانی در این نشست ‌حاشیه‌هایی را برای او ایجاد کرد. محمد مؤمن، عضو مجلس خبرگان رهبری در این‌باره گفت: «از رؤسای قوا دعوت کردیم که حضور پیدا کنند که رئیس‌جمهور گفت وقت ندارد.»

یک منبع آگاه نزدیک به دولت که نام او منتشر نشد، به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت این رویداد که رئیس‌جمهور در اجلاس خبرگان شرکت کند در عرف جمهوری اسلامی نبوده و در ادوار گذشته رئیس‌جمهور میزبان خبرگان رهبری بوده است. او گفت: «حسن روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور پیرو همان سنت ۲۰ ساله است و دلیلی برای حضور رئیس‌جمهور در اجلاس خبرگان رهبری وجود ندارد.»

 

One thought on “اعلام وفاداری و بیعت مجدد خبرگان با رهبر جمهوری اسلامی

Comments are closed.