حسن فریدون گذرنامه بریتانیایی دارد و به همین دلیل هم برای اخذ دکترایش ۱۷ بار بدون ویزا به اسکاتلند سفر کرده است

 

نگام ؛ سیاسی _ محمود واعظی: اگر شهامت دارند، رسماً اعلام کنند که روحانی تابعیت بریتانیا را دارد. الان اگر شکایت کنیم می‌گویند منظور ما رئیس جمهور نبود

 

حسن مقیمی

 

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیته تحقیق و تفحص مجلس ۲۸ مرداد ادعا کرده بود که «مسئولی در بالاترین رده کشور برای تحصیل به اسکاتلند رفته و در آنجا تابعیت انگلیس را پذیرفته».

سپس رسانه‌های مخالف دولت روحانی، از جمله هفته‌نامه ۹ دی که زیر نظر حمید رسایی اداره می‌شود اعلام کردند که روحانی با نام اصلی خود، یعنی «حسن فریدون» گذرنامه بریتانیایی دارد و به همین دلیل هم برای اخذ دکترایش ۱۷ بار بدون ویزا به اسکاتلند سفر کرده و ورود و خروج او ثبت شده و برخی از مأموران فرودگاه هم گذرنامه بریتانیایی روحانی را در یاد دارند.

محمود واعظی در واکنش به ادعای ابوالفضل ابوترابی گفته است: «این اظهارات کذب محض است و مردم بدانند که دروغ از این بزرگ‌تر نمی‌شود. او اگر شهامت داشت به جای آنکه اینطور صحبت کند، اسم می‌آورد تا ما بتوانیم شکایت کنیم. الان اگر شکایت کنیم می‌گویند منظور ما رئیس جمهور نبود، ما گفتیم یک مقام عالی‌رتبه و این تعبیر تا فلان رده هم بیان می‌شود.»

One thought on “حسن فریدون گذرنامه بریتانیایی دارد و به همین دلیل هم برای اخذ دکترایش ۱۷ بار بدون ویزا به اسکاتلند سفر کرده است

Comments are closed.