نماینده ویژه سازمان ملل متحد: ترکیه هم تاثیر گذار است و هم می تواند حامل صدای غیرنظامیان ادلب باشد

 

 

نگام ؛ بین الملل – نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه با اشاره به نقش مهم ترکیه در حمایت از غیرنظامیان سوری، از تلاش برای رساندن صدای غیرنظامیان در ادلب خبر داد.

 

به گزارش آناتولی ؛ استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه که از طریق ویدئو کنفرانس در نشست شورای امنیت این سازمان در باره ادلب صحبت می کرد، با اشاره به اینکه در تلاش برای رساندن صدای غیرنظامیان به عنوان اکثریت مردم ادلب هستند اظهار داشت: امروز نیز رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از وقوع یک فاجعه انسانی در ادلب ابراز نگرانی کرد. ترکیه امروز هم تاثیر گذار است و هم می تواند حامل صدای غیرنظامیان باشد.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از زنان دیشب به طور مسالمت آمیز در ادلب تجمع کرده اند گفت که آنها با روشن کردن شمع اظهار داشته اند که نه تروریست بلکه مادر و شهروند عادی هستند.

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه با بیان اینکه ۹۸.۵ الی ۹۸.۸ درصد از ساکنان ادلب را غیرنظامیان تشکیل می دهند تصریح کرد: کشورهای.

دی میستورا با اشاره به اینکه مردم سوریه تاکنون دردهای زیادی را متحمل شده اند اظهار داشت که خواهان سوریه ای بدون جنگ هستیم.

وی درباره نتایج نهایی نشست امروز تهران میان سران کشورهای ترکیه، ایران و روسیه نیز گفت: هنوز اطلاعی از جزئیات این نشست نداریم، اما می دانم که کشورهای ضامن سوریه در نشست آستانه نیاز به زمان دارند.