کمال سجادی: برخی مسئولان می‌خواهند همیشه و در همه جا سمت داشته باشند/ باید به جوانان میدان داد

 

 

نگام ؛ سیاسی _ سخنگوی جبهه پیروان خط امام(ره) گفت: واقعیت آن است که برخی می خواهند همیشه و در همه جا باشند. در کشور ما نخبگان جوان کم نیستند ولی در مقابل افرادی هستند که چندین و چند سمت را همزمان برای سالها در اختیار داشته و به هیچ کسی میدان نمی‌دهند. در واقع کم لطفی و بی توجهی مسئولان به قانون مهمترین چالش و مساله ای است که باید به آن توجه شود. مسئولان باید با هرگونه تبعیض مبارزه کنند.

 

به گزارش شفقنا ؛ کمال سجادی ضمن اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره منع به‌کارگیری بازنشستگان و امکان اجرا و عملیاتی شدن آن در کشور، گفت: درباره این مصوبه باید گفت که هنوز قطعیت پیدا نکرده است. در واقع مراحل زیادی تا قانون شدن این مصوبه مانده و زمانی که این مصوبه قانون شد، طبعا باید اجرای آن به دستگاه های مربوطه و اجرایی ابلاغ شود.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام(ره) با بیان اینکه در اجرای قوانین باید به واقعیت کشور توجه داشت و نمی‌توان برخی موضوعات و اتفاقات را در کشور نادیده گرفت، گفت: برای نمونه کافی است که کابینه دولت را در کنار مصوبه اخیر مجلس مقایسه کنیم. اکثر اعضای دولت یا بازنشسته هستند و یا سن بالایی دارند . البته نه فقط دولت که در برخی دیگر از دستگاه ها ما شاهد این ماجرا هستیم و این در حالی است که مسئولان اجرایی باید توانایی و کارآیی لازم را در اجرا و مدیریت امور داشته باشند.

وی با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما برخی نسبت به دیگران برابرتر هستند، گفت: اگر مصوبه منع به‌کارگیری بازنشستگان قانون شود، باز هم یک سری استثناها را به آن اضافه می‌کنند که همین تبصره ها و استثناها عملا خاصیت و ویژگی اصلی قانون را خنثی می کند.

سجادی با انتقاد از عدم اعتماد مسئولان به نخبگان جوان، تصریح کرد: واقعیت آن است که برخی می خواهند همیشه و در همه جا باشند. در کشور ما نخبگان جوان کم نیستند ولی در مقابل افرادی هستند که چندین و چند سمت را همزمان برای سالها در اختیار داشته و به هیچ کسی میدان نمی‌دهند. در واقع کم لطفی و بی توجهی مسئولان به قانون مهمترین چالش و مساله ای است که باید به آن توجه شود. مسئولان باید با هرگونه تبعیض مبارزه کنند.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام(ره) در پایان اظهار کرد: بازنشستگان در تمام دوران خدمت و وظیفه خود آنچه در توان داشتند ارائه کردند و امروز راه حل جدیدی برای مشکلات سراغ ندارند و باید به جوانان میدان داد. البته در مواردی معدود میتوان استثناهایی را قائل شد ولی نباید این استثناها در همه جا و همه موارد عمومیت پیدا کند.