حمله موشکی سپاه به مرکز ‘حزب دموکرات کردستان ایران’ در اربیل

 

نگام ؛ بین الملل _ تلویزیون دولتی ایران تصاویر حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر حزب دموکرات کردستان را منتشر کرده و گفته شده که این نیروها دفتر مذکور را هدف پنج حمله موشکی قرار داده اند.

 

حسن مقیمی

 

آسو حسن‌زاده، سخنگوی حزب دمکرات کردستان در گفت‌وگو با دویچه وله فارسی از کشته‌شدن دستکم ۱۵ کادر حزب و زخمی‌شدن نزدیک به ۴۰ نفر دیگر در حمله موشکی سپاه خبر داد. دبیرکل‌های فعلی و پیشین حزب در میان مجروحان هستند.

در حالی که هنوز هیچ منبع رسمی به این خبر واکنش نشان نداده، وبسایت “رجا نیوز” تیتر زده که سپاه پاسداران با پنج فروند موشک زمین به زمین مقر حزب دمکرات کردستان را هدف قرار داد. این وبسایت فیلمی نیز از صحنه موشک‌باران منتشر کرده است.

رجا نیوز می‌نویسد: «این شلیک‌ها پدافندی نبوده و پایگاه موشکی سپاه پاسداران در شمال غرب مواضع گروهک‌های تروریستی را هدف قرار گرفته‌اند.»

یک روز پیش‌تر، روابط عمومی قرارگاه حمزه سید‌الشهدا (وابسته به نیروی زمینی سپاه)، از یک عملیات “پیچیده و دقیق اطلاعاتی” در کامیاران و کشته شدن شش تن از اعضای پژاک خبر داده بود. در این اطلاعیه تاکید شده بود که آتش انتقام، دامن “همه تروریست‌های مزدور” را خواهد گرفت.

در ماه‌های گذشته، چند تن از کادرهای احزاب کرد مستقر در اقلیم کردستان عراق، ترور شده‌اند. انگشت اتهام این احزاب همواره متوجه حکومت جمهوری اسلامی بوده است.

کمال کریمی یکی از اعضای حزب دموکرات کردستان ایران با اشاره به شمار کشته و مجروح شدگان حمله امروز٬ وضعیت عمومی مصطفی مولودی؛ از مسئولین بلندپایه این حزب را “خوب ” اعلام کرد.

تلویزیون دولتی ایران تصاویر حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر حزب دموکرات کردستان را منتشر کرده و گفته شده که این نیروها دفتر مذکور را هدف پنج حمله موشکی قرار داده اند.

از سوی دیگر حزب دموکرات کردستان ایران با انتشار اطلاعیه‌ای این حمله را تایید و تصریح کرده که پهپادهای ایران پس از عملیات کشف و شناسایی در منطقه اردوگاه مذکور را آماج حملات متعدد قرار دادند.

همچنین حزب دموکراتیک کردستان ایران در توییتر خود اعلام کرد: «در یک حمله هماهنگ، ایران مقر حزب دموکراتیک کردستان و کمپ پناهندگان در کویا که در اقلیم کرد شمال عراق واقع شده را مورد حمله قرار داده است. گزارش‌های اولیه حاکی از کشته شدن ۵ نفر و زخمی شدن ۳۵ نفر است».

 

One thought on “حمله موشکی سپاه به مرکز ‘حزب دموکرات کردستان ایران’ در اربیل

Comments are closed.