سپاه پاسداران مسئولیت حملات موشکی به خاک عراق را برعهده گرفت و عراق آن را محکوم کرد

 

 

نگام ، بین الملل _ درست به موازات صدور بیانیه توسط سپاه پاسداران درباره حملات موشکی صبح شنبه ۱۷ شهریور به مقر حزب دموکرات کردستان در داخل خاک عراق که مسئولیت آن را برعهده گرفت، وزارت امور خارجه عراق با انتشار بیانیه ای، حمله موشکی ایران به اربیل، مرکز اقلیم کردستان را محکوم کرده و آن را نقض حاکمیت این کشور دانست.

 

سارا آکالین

 

سپاه پاسداران در بیانیه خود اعلام کرد در یک عملیات موفق، محل استقرار و جلسه سران و مرکز آموزش این گروه را با هفت موشک زمین به زمین کوتاه برد هدف قرار داده است.

روز شنبه ۱۷ شهریور، ساعت ۱۰ و نیم صبح به وقت محلی، مقر فرماندهی حزب دموکرات کردستان در حوالی شهر کویه عراق و چند مرکز متعلق به این گروه مورد حمله موشکی قرار گرفت.

سپاه پاسداران در بیانیه خود تصریح کرد که این گروه در ماه‌های اخیر ایجاد ناامنی و ارتکاب اعمال خرابکارانه و سلب امنیت و آرامش مردم غیور استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه را دنبال می‌کردند و در عملیات‌های هفته‌های گذشته در مناطق مرزی مریوان و کامیاران ضربات مهلکی را دریافت کرده بودند.

سپاه پاسداران در ادامه هشدار داده است که تنبیه و برخورد با متجاوزین در دستور کار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت.

سپاه پاسداران همچنین گفته است که سران این گروه به هشدارهای جدی مسئولین اقلیم کردستان عراق مبنی بر عزم جمهوری اسلامی برای برچیدن پایگاه‌های آنها اعتنایی نکرده‌اند.

این در حالی است که وزارت خارجه عراق، حمله سپاه پاسداران به اربیل را غیر قابل قبول دانسته و اعلام کرده است و بغداد تلاش می کند که امنیت کشورهای همسایه تامین شده و از خاک آن امنیت دیگر کشورها به خطر نیفتد.

بنا به اعلام حزب دموکرات کردستان ۱۵ نفر از اعضای رهبری، کادرها و پیشمرگان این حزب در حملات موشکی سپاه پاسداران کشته و حدود ۴۰ نفر هم زخمی شده‌اند.

گفتنی است که حزب دموکرات کردستان ایران از سه سال قبل فعالیت مسلحانه‌اش را از سر گرفته و در شهرهای مرزی ایران رویارویی های بسیاری را با سپاه پاسداران داشته است.