حمایت نمایندگان مجلس ایران از حمله سپاه به خاک عراق به رغم محکومیت حمله از سوی بغداد: درس عبرت بود

 

نگام ، بین الملل _ پس از اینکه سپاه پاسداران ایران با صدور بیانیه‌ای مسئولیت حمله به مقر حزب دموکرات کردستان در خاک عراق را بر عهده گرفت و اعلام کرد که در یک عملیات موفق، محل استقرار و جلسه سران و مرکز آموزش این گروه را با هفت موشک زمین به زمین کوتاه برد هدف قرار داده است. نمایندگان مجلس نیز به حمایت از این اقدام سپاه پاسداران پرداختند.

 

سارا آکالین

 

محسن کوهکن ریزی، نماینده مجلس در این رابطه گفت: مردم باید بدانند این اولین بار نیست که تروریست ها در گوشه ای از یکی از کشورهای همسایه اقدام ایذایی علیه ایران صورت داده و ضرب شصتی از سپاه می بینند و آخرین بار هم نخواهد بود و این اقدام درس های بسیاری برای خیلی ها داشت و مردم ما نیز باید بدانند اگر این قدرت دفاعی بازدارنده موشکی نبود قطعا بعد از دفاع مقدس تا کنون بارها از طریق صهیونیست ها و سایر گروه های تروریستی نسبت به ایران حملات نظامی صورت می گرفت.

کوهکن افزود: بزرگ ترین اشتباه استراتژیکی این است که یک گروهک وابسته بی هویت که چارچوب مشخصی برای اقدامات خود ندارد در گوشه ای از خاک یک کشور تصور کند می تواند با دم شیر بازی کند.

این نماینده مجلس همچنین حمله موشکی سپاه به مواضع حدک را باعث غرور ملی و ضروری دانست و افزود: افراد معاند باید بدانند نمی توانند به مرزهای ما نگاه چپ داشته باشند و اگر هم عملیات ایذایی صورت دهند این اقدام به فراموشی سپرده نمی شود چرا که در سطح دنیا مرسوم شده بعد از مدتی اقدامات ایذایی علیه کشورها به فراموشی سپرده می شود که ناشی از مرعوب بودن این کشورها است.

محمد ابراهیم رضایی دیگر نماینده مجلس نیز گفت: اقدامات آنها اقتضا می کرد که مقابله به مثلی با آنها صورت گرفته و درس عبرتی به آنها داده شود که همه بدانند هرکس حرکتی معاندانه علیه جمهوری اسلامی داشته باشد با عکس العمل کوبنده سربازان جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.

رضایی ادامه داد: حزب دمکرات کردستان سالیان سال است که در کشور عراق مقر داشته و رسما فعالیت می کردند اما زمانی متعهد شده و اعلام کرده بودند تا سلاح خود را زمین بگذارند با این حال اخیرا با هدایت آمریکایی ها مجددا وارد فاز نظامی شده و جنگ مسلحانه را علیه ایران آغاز کرده اند.

این نماینده مجلس گفت: دمکرات ها روز گذشته با واکنش جدی سپاه مواجه شدند و مقر مرکزی آنها در کویسنجق مورد هدف قرار گرفت که این حمله سپاه این پیام را دارد که هرکس علیه منافع ملت ایران اقدام کند با عکس العمل سخت سپاه مواجه می شود.
وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی در سراسر ایران پایگاه های دفاعی و موشکی مستقر دارد که حمله روز گذشته از کردستان توسط موشک های زمین به زمین صورت گرفت و با پهپاد در هوا کنترل شد.

گفتنی است روز شنبه ۱۷ شهریور، ساعت ۱۰ و نیم صبح به وقت محلی، مقر فرماندهی حزب دموکرات کردستان در حوالی شهر کویه عراق و چند مرکز متعلق به این گروه مورد حمله موشکی قرار گرفت.

سپاه پاسداران در بیانیه خود تصریح کرد که این گروه در ماه‌های اخیر ایجاد ناامنی و ارتکاب اعمال خرابکارانه و سلب امنیت و آرامش مردم غیور استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه را دنبال می‌کردند و در عملیات‌های هفته‌های گذشته در مناطق مرزی مریوان و کامیاران ضربات مهلکی را دریافت کرده بودند.

سپاه پاسداران در ادامه هشدار داده است که تنبیه و برخورد با متجاوزین در دستور کار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت.

این در حالی است که وزارت خارجه عراق، حمله سپاه پاسداران به اربیل را غیر قابل قبول دانسته و اعلام کرده است و بغداد تلاش می کند که امنیت کشورهای همسایه تامین شده و از خاک آن امنیت دیگر کشورها به خطر نیفتد.