محمد حسین امید ریاست دانشگاه علمی – کاربردی به دستور رئیس جمهور بزودی از این دانشگاه رفتنی خواهد شد + اسناد

 

نگام ؛ سیاسی _ «محمد حسین امید» که مدتی در دولت تدبیر و امید سپرست دانشگاه تهران و معاون اداری – مالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری بوده و خیلی او را نزدیک به حلقه اصلاح طلبان این وزارتخانه می خوانند، مدتی است که سکان ریاست دانشگاه علمی – کاربردی را بر عهده گرفته است، اما گویا او بزودی از این دانشگاه رفتنی خواهد شد.

به گزارش «انتخاب»، ۲۶ شهریور ماه سال گذشته بود که «محمود واعظی» رئیس دفتر رئیس جمهور در نامه ای به «سید ضیاء هاشمی» سرپرست وقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به دنبال گلایه های انجمن صنفی دانشگاه های علمی و کاربردی نظر رئیس جمهور را مبنی بر کنار رفتن «محمد حسین امید» از ریاست این دانشگاه و معرفی گزینه مناسب بجای وی اعلام می کند.

با این وجود پس از پایان سرپرستی هاشمی در وزارت علوم و معرفی «منصور غلامی» به عنوان وزیر بازهم اتفاقی در خصوص ریاست دانشگاه علمی کاربردی صورت نمی گیرد؛ تا اینکه مجلس در سئوال اخیر خود از وزیر علوم خواستار کنار گذاشتن روسای برخی دانشگاه های مادر و رئیس دانشگاه علمی – کاربردی می شود.

علیرغم همه این اتفاقات و درخواست ها بازهم تغییری در خصوص کنار رفتن امید از دانشگاه علمی – کاربردی مشاهده نمی شود. تا اینکه وزیر علوم در صحبت های اخیر خود به طور تلویحی سخن از کنار گذاشتن برخی روسای دانشگاه ها گفت و تاکید کرد که تغییرات ساختاری را درباره بعضی دانشگاه ها در اینده ای نه چندان دور شاهد خواهیم بود.

در کنار همه اینها باید اشاره کرد که شعبه ۴۱ دیوان عدالت اداری نیز حکمی را در ارتباط با انفصال موقت و یکساله «محمد حسین امید» از خدمات دولتی صادر کرده است که گویا به دنبال شکایت «احمد عطارنیا» رئیس سابق دانشگاه علمی کاربردی استان قم چنین حکمی صادر شده است.

هرچند حکم انفصال از خدمت امید آبان ماه سال گذشته صادر شده است، اما به هر روی نتیجه ای دال بر نقض آن تاکنون اعلام نشده است و لذا باید حکم مزبور هرچه سریع تر جهات قانونی خود را طی کرده و اجرا شود که بر همین اساس شنیده شده که هفته گذشته «محمد حسین امید» از ریاست دانشگاه علمی – کاربردی استعفاء کرده است؛ خبری که هنوز از نتیجه و صحت و سقم آن خبری در دست نیست.

رئیس‌ دانشگاه علمی-کاربردی به‌دستور رئیس‌جمهور و صدور حکم انفصال از خدمت، رفتنی شد

رئیس‌ دانشگاه علمی-کاربردی به‌دستور رئیس‌جمهور و صدور حکم انفصال از خدمت، رفتنی شد

رئیس‌ دانشگاه علمی-کاربردی به‌دستور رئیس‌جمهور و صدور حکم انفصال از خدمت، رفتنی شد