طنز سیاسی : تئاتر شهر را بمباران کنید! / محمدرضا ستوده

 

خبر اومد که یه کارگردان تئاتر و مدیر تئاتر شهر رو بازداشت کردن. اول فکر کردم احتمالا توی یه نمایش آستین یه خانومی کوتاه بوده یا موهاش بیرون بوده یا در حین نمایش به خاطر میزانسنی که کارگردان داده، بازیگر مرد و زن بیش از حد به هم نزدیک شدن. بعد فهمیدم علت بازداشت، تیزری بوده که از این «رومنس کمدی موزیکال» پخش شده. چند ساعتی انتظار کشیدم تا این تیزر دست به دست شد تا رسید به من.

 

کلیپ رو دیدم. الحق و‌الانصاف باید بازداشت می‌شدن. بازداشت حداقل کاری بود که باید نسبت به این دو نفر انجام می‌شد. نمی‌دونم شما کلیپ رو دیدین یا نه. ولی من دیدم که ‌ای کاش نمی‌دیدم. روم نمیشه بگم چیا توی این تیزر دیدم. یه مرد همراه با ریتم موزیک دستاش‌رو باز و بسته می‌کرد به طوری که انگار داشت درهای جهنم رو برای خودش و منی که کلیپ رو می‌دیم باز می‌کرد.

 

از اون طرف تعدادی زن دستاشون‌رو توی هم قلاب کرده بودن و همزمان با هم به سمت راست و چپ حرکت می‌کردن. می‌فهمید چی میگم؟ دستاشون‌رو توی هم حلقه کرده بودن! می‌تونین عمق فاجعه رو درک کنین؟ تعداد زیادی آدم هم همزمان با هم دست می‌زدن. وای وای وای… دست می‌زدن!

 

چطور امکان داره؟ کی به اینا اجازه داده که دست بزنن؟ مگه شهر هرته که یه عده آدم دست بزنن؟ من نمی‌فهمم… پس نهادهای نظارتی کجان؟ سازمان تعزیرات، منکرات، کمیته تحقیق و تفحص مجلس و نیروهای زرهی مستقر در کشور کجان که بیان اینارو جمع کنن؟ توی تئاتر شهر داره چنین فاجعه هولناکی رخ میده اون وقت یه عده دنبال پیگیری دزدی و فساد و اختلاس و این مسائل فرعی هستن؟ آدم می‌مونه به این مردم چی بگه…