اخبار سلامت و پزشکی ؛ خوشمزه ای که آب کننده چربی شکم و پهلو است / درمان سخت ترین زخم معده با این روغن/ علل بروز انحراف چشم در کودکان چیست؟ / با هر بار خوردن سوسیس و کالباس چه اتفاقی در بدن انسان می‌افتد؟

 

نگام ؛ سلامت و پزشکی _ متخصص پوست و مو مطرح کرد ۴ نشانه خال‌های خطرناک ؛ شیرهای طعم‌دار بازار، مفید یا مضر؟ ؛ روزانه چند لیوان شیر بنوشیم؟ ؛ علل جالب دروغگویی کودکان و راه درمان آن ؛ موسیقی باعث می شود قلب شما آرام شود از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

خوشمزه ای که آب کننده چربی شکم و پهلو است

محققان طب سنتی استفاده از ذرت را بسیار توصیه می‌کنند چرا که خواص بسیار زیادی دارد و برخی بیماری‌ها را درمان می‌کند.خوب است بدانید ذرت اگر بخار پز شود منبع آهن است، برخی آن را روی زغال کبابی می‌کنند، که این کار خاصیت اصلی آن را می‌گیرد، دود زغال هنگام درست کردن بلال روی ذرت می نشیند و آن‌را سرطان زا می‌کند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

درمان سخت ترین زخم معده با این روغن

به گفته محققان طب سنتی اگر بعد از صرف غذا ۳ قاشق روغن بادام شیرین میل کنید و تا یک ساعت چیزی مصرف نشود سخت ترین زخم معده هم درمان می شود.بادام یکی از آجیل‌های خوشمزه و محبوبی است که علاوه بر خواص زیبایی مزایای تغذیه‌ای زیادی دارد و همچنین برای درمان سرطان موثر است.
برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

علل بروز انحراف چشم در کودکان چیست؟

مصطفی سلطان‌سنجری در نشست خبری بیست و هشتمین کنگره سالانه انجمن چشم‌پزشکی ایران اظهار داشت:‌در این کنگره اساتید برجسته و صاحب‌نظر در حوزه چشم‌پزشکی حضور دارند و موضوعات مختلف در زمینه درمان بیماری‌های چشمی مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

با هر بار خوردن سوسیس و کالباس چه اتفاقی در بدن انسان می‌افتد؟

نتایج تحقیقات پژوهشگران نشان می‌دهد حتی مصرف کم مواد پروتئینی فراوری‌شده نیز برای سلامتی مضر هستند. هات‌داگ‌ها، همبرگرهای صنعتی، سوسیس، کالباس و … دارای انواع افزودنی‌ها و مواد نگهدارندِ و درعین‌حال سرشار از طعم‌دهنده‌ها، نمک و … بوده و در برخی موارد نیز دودی می‌شوند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

متخصص پوست و مو مطرح کرد ۴ نشانه خال‌های خطرناک

مواردی از سرطان‌های پوستی ظاهری شبیه خال دارند بنابر این افراد باید بدانند که برای هر مشکلی به چه پزشکی مراجعه کنند، فرد متخصص پوست زمانی که ضایعه را می‌بیند ۹۵ درصد تشخیص قطعی می‌دهد و اگر شکی داشته باشد نسبت به بیوبسی و نمونه‌برداری اقدام و سپس درمان را پیشنهاد می‌کند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

متخصصان صنایع غذایی پاسخ می‌دهند:شیرهای طعم‌دار بازار، مفید یا مضر؟

امروزه محصولات غذایی بازار رقابت داغی دارد و از جمله مواد غذایی که مدتی است وارد بازار شده و مطلوب ذائقه مردم نیز قرار گرفته، شیرهای طعم‌دار است. اما سؤال این‌جا است که آیا مصرف این شیرها برای بدن مفید است یا مضر
برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

روزانه چند لیوان شیر بنوشیم؟

اگر با مصرف شیر دچار نفخ و دل درد نمی شوید، بهترین زمان مصرف آن قبل از خواب است، زیرا در حین خواب، بدن این فرصت را دارد که کلسیم و پروتئین خود را از این ماده غذایی تامین کند. همچنین چون شیر حاوی تریپتوفان است به برقراری خوابی آرام و راحت کمک می کند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

علل جالب دروغگویی کودکان و راه درمان آن