حمایت قزاقستان از سیاست‌های ترکیه در مجامع بین‌المللی

 

 

نگام ، بین الملل _ رئیس جمهور قزاقستان گفت که کشورش در مجامع بین المللی حامی سیاست های ترکیه بوده است

 

به گزارش آناتولی فارسی ،نورسلطان نظربایف، رئیس جمهور قزاقستان در نشست خبری مشترک با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در آنکارا گفت که کشورش در مجامع بین المللی حامی سیاست های ترکیه بوده است.

نظربایف با بیان اینکه ترکیه و قزاقستان در مسائل منطقه ای و جهانی دارای دیدگاه‌های مشترکی هستند، تصریح کرد: همکاری دو کشور که ریشه در تاریخ مشترک و غنای فرهنگی‌مان دارد ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در سومین نشست شورای عالی همکاری های راهبردی دو کشور، روابط دوجانبه بحث و بررسی شده است، ادامه داد: باور دارم که در نتیجه این اقدامات، همکاری ها میان دو کشور توسعه خواهد یافت. گفت‌وگوهای سیاسی میان طرف قزاق و ترک نیز در حال گسترش است. باید در این مورد دیدارهای بیشتری انجام دهیم.

رئیس جمهور قزاقستان با بیان اینکه بسیاری از موضوعات مورد علاقه را در اجلاس سران «شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان» در قرقیزستان مورد بحث و گفت‌وگو قرار داده اند، افزود: از اینکه کشورهای ترک‌زبان توانایی حل و فصل مسائل موجود میان خود را دارند، خرسند هستیم.

نظربایف همچنین با تاکید براینکه هدف دو کشور افزایش حجم مبادلات تجاری به سطح ۱۰ میلیارد دلار است، گفت: در مورد موضوعات تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری ها بحث و گفت‌وگو کردیم.