نامه سرگشاده چاووش اوغلو به سر دبیر روزنامه نیویورک تایمز

 

 

نگام ، بین الملل _ مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نامه سر گشاده ایی تحت عنوان ” فلاکت در سوریه ” خطاب به سر دبیر روزنامه نیویورک تایمز به قلم گرفت.

 

به گزارش تی آر تی فارسی ، وزیر امور خارجه ترکیه در این نامه ضمن اشاره به اینکه فعالیت سازمان ” YPG/PKK ” در سوریه در چند کیلومتری مرزهای ترکیه هیچ جنبه ایی برای دفاع ندارد اعلام کرد : دیگر وقت آن است تا واشنگتن تصمیم بگیرد که هم پیمان واقعی اش در منطقه چه کسی است؟
مولود چاووش اوغلو در گزارش منتشره به تاریخ ۹ ام سپتامبر در روزنامه نیویورک تایمز تحت عنوان ” فینال وحشتناک در سوریه نزدیک می شود ” گفته است : می خواهم به ترتیب یک عملیات خونین احتمالی به آخرین منطقه تحت کنترل گروههای مخالف از سوی رژیم بشار اسد در سوریه جلب دقت کنم.

چاووش اوغلو ضمن یادآوری اظهارات یک مقام سازمان ملل متحد مبنی بر اینکه ترتیب یک عملیات احتمالی در ادلب برای هزاران انسان مقیم این منطقه راه فراری باز نخواهد گذاشت و موجب بزرگترین کشتار قرن ۲۱ ام خواهد شد به سخنان خود چنین ادامه داد : ولی این مقاله واقعیت وحشتناک دیگری را نادیده می گیرد.

هم پیمانان اسد از سوی آمریکا حمایت می شوند. گزارش های اخیر نشان می دهند سازمان ” ی پ گ ” که در سوریه فعالیت می کند ، سلاح ها و کمک های مالی ایی را که با مالیات های مردم آمریکا تامین می شود، دریافت کرده، با اسد هم پیمانی نموده و برای بازپس گیری ادلب از دست گروههای مخالف با اسد هم پیمان شده اند.

وزیر امور خارجه ترکیه ضمن تاکید بر اینکه ” ی پ گ ” شاخه ای از سازمان  ” پ ک ک ” که بیش از ۳۰ سال است بسیج تروریستی بر علیه ترکیه به پیش می برد، در سوریه می باشد خاطر نشان ساخت : ترکیه ؛ ایالات متحد آمریکا و اتحادیه اروپا ، ” پ ک ک ” را بعنوان سازمان تروریستی اعلام کرده است.

مولود چاووش اوغلو در نامه خود چنین نوشته است : هیچ جنبه ایی برای دفاع از فعالیت نیروهای ” ی پ گ ” در چند کیلومتری آنسوی مرزهای ترکیه وجود ندارد. دیگر وقت آن است تا واشنگتن تصمیم بگیرد که هم پیمان واقعی است در منطقه کدامین کشور است ؟