احمد حکیمی پور تشریح کرد : نقشه پایداری‌ها برای ساقط کردن دولت حسن روحانی

 

نگام ، سیاسی _ دبیرکل حزب اراده ملت گفت: اصلاح طلبان دولت را حمایت می کنند و علاقه دارند که دولت در اجرای برنامه هایش موفق شود اما از اول هم قرار نبود اگر ضعف و مشکلی در کار دولت بود، اصلاح طلبان چشم خود را بر ضعف ها ببندند.

به گزارش نامه نیوز دولت روحانی با چالش های متعددی در عرصه سیاست خارجی و سیاست داخلی مواجه است. این دولت حل مشکلات اقتصادی را در قالب تنش زدایی بین المللی دنبال می کرد اما بعد از خروج آمریکا از برجام عملا به یک دولت بی برنامه تبدیل شد. امروز منتقدان داخلی اش با صدای بلندتری حرف می زنند و حامیانش رویه سکوت پیش گرفتند.

احمد حکیمی پور درباره میزان تفاوت نگاه امروز اصلاح طلبان به دولت روحانی در مقایسه با سال ۹۶ گفت: تفاوتی در نگاه اصلاح طلبان رخ نداده است. آنها دولت را حمایت می کنند و علاقه دارند که دولت در اجرای برنامه هایش موفق شود اما از اول هم قرار نبود اگر ضعف و مشکلی در کار دولت بود، اصلاح طلبان چشم خود را بر ضعف ها ببندند.

وی افزود: به خاطر منافع ملی و مصالح کلی کشور، طبیعتا اصلاح طلبان حامی دولت هستند و هر کمکی از دست شان بر آید عرضه می کنند تا دولت در تمشیت امور و اداره کشور موفق شود.

دبیرکل حزب اراده ملت درباره همراهی اصلاح طلبان با دلواپسان و اصولگرایان تندرو در طعنه زنی به دولت گفت: اینها موضع اشخاص است. موضع رسمی اصلاح طلبان را نهادهای بالادستی جریان اصلاحات می دهد. اگر بیانیه ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات داد یا یک حزب اصلاح طلب داد که به فرض تخطئه دولت از آن احساس شود، این حرف درست است.

وی افزود: گاهی افراد در مصاحبه ها نظرات کارشناسی خود را بیان می کنند. نظر جریان اصلاح طلبی را مجموعه اصلاحات باید رسما مطرح کند و الان در جلسات مان بحث نداشتیم که از دولت فاصله بگیریم و حمایت مان را کم کنیم چون چنین چیزی را به مصلحت کشور نمی دانیم.

این فعال اصلاح طلب درباره انتقادهای تند شخصیت های اصلاح طلب همچون لیلاز، عبدی و ابطحی به دولت گفت: این ها نظرات شخصی و کارشناسی است. آنها تحلیلگر مسائل است اما نهادهای حقوقی اصلاح طلبی موضع رسمی نگرفتند. انتقادهای اصلاح طلبان به دولت از اول بود. به طور اصولی اصلاح طلبان صحبت می کنند اما این طور نیست که ضعف های دولت را ببینند و نقد خود را نگویند و ساده از کنار ضعف ها بگذرند.

وی درباره تحلیل برخی رسانه ها نسبت به قرار گرفتن اصلاح طلبان و جبهه پایداری روی یک ریل اظهار کرد:خیر، پایداری ها دنبال ساقط کردن دولت هستندد فکر می کنند اگر دولت سقوط کند آنها رو می آیند در حالیکه نقدهای اصلاح طلبان مشفقانه است، می خواهند دولت را کمک کنند.

حکیمی پور تأکید کرد: رفتار اصلاح طلبان با دولت فعالانه است و منفعلانه نیست که در گوشه ای بنشینند و دعا کنند که دولت موفق شود، اگر مشکلی را ببینند حتما در جلسات یا مقالات مطبوعاتی، دیدگاه های کارشناسی خود را از سردلسوزی و کمک به دولت بیان می کنند تا دولت بتواند واقع بینانه تصمیم بگیرد.