اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ علائم افسردگی در زنان را بشناسیم / خون سازترین مواد غذایی را بشناسید/ علایم اختصاصی دیابت در مردان / خوردن این قرص باعث کم خونی می شود

 

 

نگام ؛ سلامت و پزشکی _ این سبزی ۲ برابر اسفناج آهن دارد! ؛ مقابله با افسردگی با ازدواج مجدد سالمندان ؛ پیش بینی زودهنگام زوال عقل  ؛ توصیه به افرادی که رنگ موهایشان مشکی است ؛ از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

 

علائم افسردگی در زنان را بشناسیم

حقایقی زیادی در رابطه با افسردگی در زنان وجود دارد که ممکن است از آن بی خبر و حتی از علائم آن نیز اطلاعی نداشته باشید. به عنوان مثال در ایالات متحده آمریکا، حدود ۱۵ میلیون نفر هر سال تحت تاثیر افسردگی قرار می گیرند که اکثریت آنان را زنان تشکیل می دهند و متأسفانه تقریبا دو سوم آنها، کمک هایی را که نیاز دارند، دریافت نمی کنند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

خون سازترین مواد غذایی را بشناسید

اگر میزان گلبول های قرمز خون  شما کم باشد، بدن شما باید برای تحمل اکسیژن در بدن، بیشتر تلاش کند. بدن انسان هر روز، میلیون ها گلبول  قرمز به واسطه مواد غذایی خون ساز تولید می کند. این گلبول ها در مغز استخوان تولید می شوند و حدود ۱۲۰ روز در اطراف بدن گردش می کنند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

 

علایم اختصاصی دیابت در مردان

هر سال از ۱۳ تا ۱۹ ژوئن مصادف با ۲۴ تا ۳۱ خرداد به عنوان «هفته جهانی سلامت مردان» با هدف آگاهی دادن در مورد مسایل مربوط به سلامت مردان نامگذاری می شود تا فرصتی باشد برای اینکه مردان به مسایل تهدیدکننده سلامت خود توجه کنند و اقدامی جهت رفع آن داشته باشند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

استامینوفن یک داروی ضد درد و ضد تب است که از آن برای برطرف کردن دردهای خفیف مانند سردرد، کمردرد، دندان‌درد و به‌عنوان تب‌بر استفاده می‌شود. اما مانند هر داروی دیگر مصرف خودسرانه و بیش از اندازه این دارو، منطقی به نظر نمی‌رسد و می تواند مشکلاتی از جمله کم خونی برای بدن ایجاد کند. در ادامه این مطلب به بررسی عوارض مصرف بیش از حد استامینوفن می پردازیم.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

اسفناج سبزی است که همه آن را با آهن می شناسند. اما مواد غذایی دیگری هم وجود دارند کهسرشار از آهن هستند. در این مقاله به سبزی ها و مواد غذایی سرشار از آهن اشاره خواهیم کرد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

مقابله با افسردگی با ازدواج مجدد سالمندان

درباره اینکه احساس تنهایی منشاء بسیاری از حالات نامتعادل روانی مثل یاس، ناامیدی، افسردگی و در بعضی مواقع حتی خودکشی می‌شود، اظهار داشت: این در حالی است که ازدواج مجدد سالمندان اصلی‌ترین راهبرد ارتقای سلامت روان در مقابله با چالش تنهایی است و در صورت عدم تامین نیازهای عاطفی، روحی و روانی سالمندان، ضمن پیری زودرس، بیماری‌های مزمن جسمی‌به سرعت اتفاق خواهد افتاد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

پیش بینی زودهنگام زوال عقل

طبق نتایج یک تحقیق جدید زوال عقل از ۱۰ سال قبل از شروع بیماری قابل پیش بینی است. مشکل زوال عقل بعد از ۶۰ سالگی با از دست دادن مرحله به مرحله حافظه بروز می کند.از دست دادن حافظه یکی از مشخصه های اصلی زوال عقل است اما افراد مبتلا به این بیماری با از دست دادن حس مسیریابی، احساسات و سایر ابعاد رفتارهای شناختی نیز روبرو هستند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

توصیه به افرادی که رنگ موهایشان مشکی است

مو‌های مشکی سمبلی از مو‌های ذاتی و هدیه خداوند به افراد می‌باشد، البته لازم به ذکر است که بعضی از بدو تولد مو‌هایی روشن یا خرمایی دارند، ولی معمولا اکثر افراد در هنگام تولد با مو‌هایی مشکی بدنیا می‌آیند.برای اینکه مو‌های مشکی خود را زیبا، شفاف و درخشان کنید به توصیه‌های گفته شده در این مطلب دقت کنید.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

 

 

One thought on “اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ علائم افسردگی در زنان را بشناسیم / خون سازترین مواد غذایی را بشناسید/ علایم اختصاصی دیابت در مردان / خوردن این قرص باعث کم خونی می شود

Comments are closed.