محبوب‌ترین اسامی دختران در ترکیه

 

 

نگام ؛ بین الملل _ به گزارش سازمان آمار ترکیه در سال گذشته محبوب‌ترین نام در بین دختران طبق روال چند سال اخیر همچنان «زینب» بود.

 

 

زینب اوزترک

 

براساس داده‌های سازمان آمار و همچنین اداره کل ثبت احوال ترکیه، نام «زینب» در صدر محبوب‌ترین اسامی دختران قرار گرفته و برخی از اسامی تحت تاثیر شخصیت‌های سریال‌های داخلی و خارجی به این لیست افزوده شده است.

خانواده‌های ترک تا دهه نود میلادی اغلب اسامی سنتی را برای دختران خود برمی گزیدند، برای مثال در سال‌های ۱۹۲۳ تا ۱۹۳۰ نام « فاطمه» بیشترین میزان محبوبیت را داشته و اسامی «عایشه»، «امینه»، «خدیجه» و «زینب» در ردیف پنج نام انتخابی قرار داشت.

این روند پس از ۱۹۹۰ سیر متفاوتی به خود گرفت و نام «مروه» بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داد، «فاطمه» در ردیف دوم قرار گرفت. « بشرا»، «الیف» و «کبری» در میان پنج اسم محبوب جای گرفته و «زینب» در جایگاه هفتم بود.

از سال ۲۰۰۱ تا سال ۲۰۱۰ نیز به ترتیب نام‌های «زینب»، «الیف»، «ایرم»، «مروه» و «فاطمه» در صدر اسامی پرطرفدار در ترکیه بود.

اسامی « دفنه»، «میرا»، «سیمای» به تاسی از سریال‌های داخلی و اسم «آریا» نیز تحت تاثیر سریال «بازی تاج و تخت» در لیست اسامی منتخب خانواده های ترکیه برای دخترانشان در سالی که گذشت، بود.

 

One thought on “محبوب‌ترین اسامی دختران در ترکیه

Comments are closed.