اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ این قرص موجب ایست قلبی می شود! / خوب و بد پنیر پیتزا / چرا هر چقدر ورزش می کنم ران هایم کوچک نمی شوند؟ / ۱۴ نشانه بیماری های خطرناک در مردان که نباید به آن ها بی توجهی کرد

 

نگام ؛ سلامت و پزشکی _ علائم چسبندگی رحم چیست؟ ؛ راهکارهای خانگی درمان حساسیت‌های پوستی ؛ فیبر مانع پیری مغز می‌شود  ؛ استرس، پارکینسون را ۲ برابر تشدید می کند ؛ از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

 

ایست قلبی بر اثر مصرف قرص و دارو امری است که شاید شایع نباشد اما اتفاق می افتد. شاید شنیده باشید که بعضی از افراد بر اثر مصرف قرص های لاغری دچار مشکلات قلبی شده اند. در این مقاله به بررسی قرص هایی که موجب ایست قلبی می شوند پرداخته ایم.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

خوب و بد پنیر پیتزا

پنیر پیتزای موزارلا در اصل از شیر بوفالو تهیه می شود ولی هم اکنون تولید آن بر اساس شیر گاو است.این پنیر، سفید رنگ و گاهی اوقات زرد و از نظربافت یک ترکیب نیمه جامد است.به طور کلی در ایران دو نوع پنیرپیتزا تولید می شود؛ نوع اول پاستافیلا یا همان موزارلاست که در حقیقت پنیر پیتزای اصلی و نوع دوم پنیر پیتزای پروسس است که چربی و پروتئین به کار رفته در آن منشاء لبنی (مانند روغن کره، کازئین و کازئینات) دارد؛ اما در نوع گیاهی آن، منشاء چربی، گیاهی و پروتئین آن، لبنی است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

چرا هر چقدر ورزش می کنم ران هایم کوچک نمی شوند؟

تا به حال کلی اسکات رفته اید و پای خود را کشیده اید اما با وجود این همه ورزش همچنان با ران ها مشکل دارید. ممکن است ژنتیکی باشد – متاسفانه برخی از ما از زمانی که به دنیا می آییم در این منطقه سلول های چربی زیادی داریم و بافت عضلانی مان کم است
برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

۱۴ نشانه بیماری های خطرناک در مردان که نباید به آن ها بی توجهی کرد

اگر ۴۵ تا ۵۰ سال سن دارید و دچار اختلال نعوظ هستید باید بدانید که این مسأله نشانه ی مهمی است. اختلال نعوظ ممکن است نشانه ی عدم گردش خون در بدن باشد که در قسمت های دیگر بدن مثل قلب و مغز هم ایجاد مشکل می کند. در حقیقت ممکن است اختلال نعوظ از حمله ی قلبی یا سکته ی مغزی طی ۱۰ سال آینده در اثر مصرف سیگار یا سابقه ی بیماری قلبی در خانواده خبر دهد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

علائم چسبندگی رحم چیست؟

به صورت معمول وقتی به عفونت اشاره می‌شود خانم‌ها فکر می‌کنند هر نوع ترشحی از واژن عفونت است و باعث چسبندگی می‌شود.در ابتدا باید گفت که چسبندگی‌های شایع در زنان چند دسته‌اند؛ یکی چسبندگی داخل رحم است و دیگری چسبندگی در داخل لگن که هر یک از این دو حالت، موضوعی جداگانه است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

راهکارهای خانگی درمان حساسیت‌های پوستی

نشانه‎های آلرژی و حساسیت‎های پوستی مانند قرمزی، خارش و تورم اغلب به مدت یک یا دو هفته با درمان یا بدون درمان، بهبود می‎یابند. شما می‎توانید چندین کار را انجام دهید تا در عین حال، آن را راحت‎تر تجربه کنید.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

فیبر مانع پیری مغز می‌شود

محققان باور دارند،  این باکتری‌ها با هضم فیبر، زنجیره کوتاه اسیدهای چرب (SCFA) شامل بوتیرات (butyrate) را به عنوان یک محصول جانبی تولید می‌کنند. مطالعات نشان می‌دهد، بوتیرات خاصیت ضد التهابی روی میکروگلیا دارد و منجر به بهبود حافظه در مدل‌های حیوانی شده است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

استرس، پارکینسون را ۲ برابر تشدید می کند

پارکینسون بیماری مخرب اعصاب است که معمولا در سنین ۵۰ تا ۷۰ سالگی در میانسالان بروز می یابد اما با توجه اینکه استرس و اضطراب در میان مردم که به علل مختلف از جمله مسائل اقتصادی و بیکاری رو به افزایش است، شدت ابتلای این افراد به بیماری پارکینسون دوچندان می شود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

 

One thought on “اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ این قرص موجب ایست قلبی می شود! / خوب و بد پنیر پیتزا / چرا هر چقدر ورزش می کنم ران هایم کوچک نمی شوند؟ / ۱۴ نشانه بیماری های خطرناک در مردان که نباید به آن ها بی توجهی کرد

Comments are closed.