احمدی نژاد: حسین طائب تعادل ندارد و کار او پرونده‌سازی است

 

 

نگام، سیاسی _ رئیس‌دولت سابق ایران روز یکشنبه ۲۵ شهریور ضمن انتقاد شدید از قوه قضائیه و حکم اسفندیار رحیم مشایی، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران را فردی بدون «تعادل» خواند و گفت «کار او پرونده‌سازی است». 

 

حامد تقوی

 

محمود احمدی‌نژاد در یک پیام ویدئویی که در کانال تلگرامی‌اش منتشر شد، گفت که در دوره ریاست‌‌جمهوری‌‌اش با انتصاب حسین طائب به عنوان رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران مخالف بوده است.

احمدی‌نژاد بار دیگر قوه قضائیه را متهم کرد که به دلیل اختلاف سیاسی با او، برای نزدیکانش پرونده‌های امنیتی و مالی تهیه کرده است.

وی افزود: «او (طائب)‌ تعادل ندارد و همه می‌دانند. مقامات کشور همه می‌دانند که او چه کرده است. گفتم اگر بیاید همه روابط (بین قوا و نهادها) را بر هم می‌زند. کار او پرونده‌سازی است».

حسین طائب از سوی رهبر ایران به سمت ریاست سازمان اطلاعات سپاه پاسداران منصوب شده است. وی به دلیل نقشی که در «نقض گسترده» حقوق شهروندان ایرانی داشته است، در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار دارد و از ورود به کشورهای این اتحادیه محروم شده است.

حسین طائب (زاده ۱۳۴۲ در تهران) رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و فرمانده سابق نیروی مقاومت بسیج ایران است.

در طول فرماندهی او بر نیروی مقاومت بسیج، اعتراضات مردم ایران نسبت به نتایج انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ایران، به شدت سرکوب شد.

واحد اطلاعات سپاه پاسداران از سال ۷۶ و پس از پیروزی محمد خاتمی در انتخابات ریاست‌جمهوری، تشکیلات خود را توسعه داد و از آن زمان بسیاری از فعالان سیاسی و مدنی را بازداشت کرده است. بازداشت تعدادی از فعالان ملی- مذهبی و اعضای نهضت آزادی در سال ۷۹ یکی از اقدامات بحث‌برانگیز این نهاد بود.

رئیس‌دولت سابق ایران همچنین گفت که حسین طائب از سمت معاون وزارت اطلاعات در دولت اکبر هاشمی رفسنجانی نیز به دلیل اینکه بین مقامات جمهوری اسلامی «دو به هم زنی» می‌کرد، اخراج شده بود.وی اظهار داشت:‌ «در وزارت اطلاعات هم بود، که انداختنش بیرون، چون دو به هم زنی می‌کرد. بعد ایشان را با اختیارات تام برده‌اند به یک جای دیگر، بدون قانون».

رئیس‌دولت سابق ایران همچنین داشتن زندان توسط سازمان اطلاعات سپاه را «غیر قانونی» دانست.

اطلاعات سپاه در سال ۸۸ در شرایطی که همراه با وزارت اطلاعات نقش ویژه‌ای در سرکوب معترضان داشت، با حکم رهبر ایران به سازمان اطلاعات سپاه پاسداران تبدیل شد.

اقدامات این سازمان به موازات فعالیت‌های وزارت اطلاعات همواره انتقادبرانگیز بوده است. در همین زمینه، علی مطهری، نایب رئیس مجلس، اردیبهشت امسال ضمن انتقاد از موازی کاری اطلاعات سپاه پیشنهاد کرده بود که مسئول آن٬ سمت وزارت اطلاعات را بر عهده بگیرد.

آقای مطهری با اشاره به بازداشت فعالان محیط زیست توسط اطلاعات سپاه گفته بود: «پیشنهاد می‌کنم جناب آقای حسین طائب به عنوان وزیر اطلاعات معرفی و انتخاب شوند و یا وظایف اطلاعات سپاه مانند گذشته منحصر در امور داخلی سپاه و گروه های مخالف مسلح شود».

بازداشت ۱۲ تن از مدیران کانال‌های تلگرامی نزدیک به دولت و اصلاح‌طلبان و مخالفت وزارت اطلاعات با بازداشت این افراد، از دیگر اقدامات بحث برانگیز سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بوده است.

One thought on “احمدی نژاد: حسین طائب تعادل ندارد و کار او پرونده‌سازی است

Comments are closed.