شصت درصد ظرفیت هتل‌ها در ایران خالی است، هتل‌ها به ورطه ورشکستگی کشیده شده اند، ایران در جذب گردشگر توفیقی نداشته است

 

نگام ، اقتصادی _ اصغر مسعودی، نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس ایران اعلام کرد: فقط ۴۰ درصد ظرفیت هتل‌ها تکمیل می‌شود و بسیاری از اتاق‌های مراکز اقامتی حتی در فصل پیک سفر نیز خالی می‌ماند و ۶۰ درصد ظرفیت هتل‌ها خالی است و این موضوع هتل‌ها را به ورطه ورشکستگی کشانده است.

 

سارا آکالین

 

مسعودی در گفتگو با خبرگزاری “خانه ملت” تصریح کرد: معرفی و شناسایی ظرفیت‌های گردشگری در جذب گردشگر بسیار موثر است و ایران در این زمینه توفیقی به دست نیاورده است.

مسعودی با تاکید بر اینکه هتل‌های ایرانی توانایی رقابت با مراکز اقامتی کشورهای پیشرفته دنیا را ندارند، اظهار داشت: از آنجایی که رونق گردشگری توسعه اقتصادی را به دنبال دارد دولت باید برای بهبود زیرساخت‌های این حوزه یارانه و سوبسید در نظر گیرد زیرا این یارانه به صنف خاصی تعلق نمی‌گیرد و می‌توان اثرات آن را در بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی تمامی جامعه دید.

چندی پیش نیز علیرضا سلیمی، نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس گفته بود این روزها صنعت گردشگری شرایط سخت و بحرانی را سپری می‌کند و تغییرات روزانه قیمت دلار باعث شده که هم فروشندگان آژانس‌های مسافرتی و هم مسافران دچار سردرگمی شوند.

وی افزود: شاید قشر متوسط و ضعیف جامعه هر چند سال می‌توانست هزینه یک سفر ارزان را فراهم کند ولی چند برابر شدن هزینه‌ها نوعی بازدارندگی در برابر سفرهای داخلی و خارجی ایجاد می‌کند.

به گفته سلیمی، به دنبال افزایش قیمت بلیت هواپیما، مشاهده شد که قیمت بلیت‌های فرست کلاس و VIP با کاهش تقاضا روبرو نبوده ولی پروازهای اکونومی و عادی که طبقه متوسط جامعه از آن استفاده می‌کرد، کاهش متقاضی داشته است.

One thought on “شصت درصد ظرفیت هتل‌ها در ایران خالی است، هتل‌ها به ورطه ورشکستگی کشیده شده اند، ایران در جذب گردشگر توفیقی نداشته است

Comments are closed.